سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سخنرانی دکتر دارابی در افتتاحیه دومین جشنواره ملی پویا نمایی کرمانشاه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سخنرانی دکتر دارابی در افتتاحیه دومین جشنواره ملی پویا نمایی کرمانشاه

دانلود

 

سخنرانی دکتر دارابی در دومین جشنواره پویا نمایی استان کرمانشاه

 

علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما در این مراسم افزود : برگزاری جشنواره پویا نمایی با هدف رقابت سازنده و شناسایی ظرفیت‌های قابل سرمایه گذاری طراحی شده که زمینه را برای کشف استعداد‌های مختلف و احیای هنر و صنعت تولیدات عروسکی فراهم می‌کند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما افزود : در هفته فرهنگی کرمانشاه که از ۱۵ تیر آغاز شده و تا ۲۰ تیر ادامه دارد، هنرمندان محبوب و برنامه سازان حوزه کودک و نوجوان در بیش از 10 شهرستان و بویژه مناطق زلزله زده استان برنامه‌های شاد و متنوعی را اجرا می‌کنند.

دارابی همچنین از برگزاری ۶ کارگاه و پنل آموزشی با حضور استادان و صاحب نظران حوزه هنر و صنعت انیمیشن و برنامه‌های عروسکی صدا و سیما در این جشنواره خبر داد.

وی با بیان اینکه هزار و ۵۳۰ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است اضافه کرد : از این تعداد ۹۴۲ اثر به بخش خصوصی اختصاص داشته ، ۲۲۹ اثر از تولیدات شبکه‌های استانی بوده ، ۱۱۳ اثر متعلق به مرکز صبا ، بسیج سازمان و شبکه‌های سیماست و ۱۶۲ اثر از نهاد‌ها و انجمن‌های تخصصی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

معاون امور استان‌های صدا و سیما اضافه کرد : بعد از تفکیک آثار و شروع به کار هیات انتخاب متشکل از ۳۴ نفر هیات انتخاب و ۳۱ نفر داور (که در برخی از بخش‌ها اعضا مشترک هستند) ۳۵۵ اثر به بخش داوری راه یافته است.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کمیسیون‌های تخصصی ، بازدید از یادمان مرصاد ، اجرای برنامه‌های عروسکی ، شادی پیمایی و گردش در شهر از دیگر برنامه‌های این جشنواره سه روزه است.