Skip to Content

سردارنقدی: تبین سیره شهدا، از فسادهای اداری و حقوق‌های نجومی جلوگیری می‌کند.

سردارنقدی: تبین سیره شهدا، از فسادهای اداری و حقوق‌های نجومی جلوگیری می‌کند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با تبین سیره شهدا در جامعه دیگر جایی برای فساد های اداری و حقوق های نجومی باقی نمی ماند.

سردارمحمدرضا نقدی در کنگره سه هزارشهید خراسان شمالی در بجنورد با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون یادواره ها، ذکر و یادشهدا است، اظهارکرد: با توجه به اسناد موجود درمی یابیم که اگر در حوزه های علمی، فرهنگی، سیاسی و صنعتی تحولات بزرگی رخ داده ،همه آن مرهون خون شهدا است.

وی با ذکراینکه امروز درسبک زندگی سعادتمند نیازمند سیره شهدا هستیم، ادامه داد: با توجه به منویات رهبری در خصوص سبک زندگی دراین استان، باید برای گره گشایی مشکلات به مکتب شهدا رجوع کنیم.

نقدی یادآورشد: امروز افرادی که تحت تاثیر برنامه های مخرب و ضد فرهنگی دشمن آلوده گناه می شوند طی آشنایی مختصر با شهدا و آرمان های آنان در اردوهای راهیان نور و یا هیات مذهبی و عزاداری ها متحول شده و در مسیر صراط مستقیم قرارمی گیرند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: کلید تحول اجتماعی و اصلاح سبک زندگی، توجه به سیره عملی شهدا و زندگی نامه آنان است.

نقدی با ذکراینکه اگر سیره شهدا در جامعه تبین شود دیگر فرصتی برای فساد اداری و حقوق های نجومی باقی نمی ماند،خاطرنشان کرد: رجوع به مکتب شهدا ناهنجاری و مشکلات اجتماعی موجود در جامعه همانند بدحجابی و دیگر موارد را در خود ذوب می کند.

وی با بیان اینکه امروز افراد در برابر عظمت شهدا و عشق ورزیدن آنان به یکدیگر، احساس حقارت و کوچکی می کنند، افزود: با تاسی از فداکاری، گذشت و ایثار شهدا، دیگر چیزی از طلاق، اختلافات مادی و مشکلات اجتماعی باقی نخواهد ماند.

وی با ذکر اینکه دشمنان با برپایی این کنگره ها و یادواره های شهدا به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا مخالف هستند، گفت: آنان می گویند که چرا برای برپایی این مراسم ها اینقدرهزینه می کنند در حالی که کار خیر از همین مراسم ها منشاء می گیرد.

وی با تاکید بر ساده زیستی در مکتب شهدا به جای تحمل گرایی، فخرفروشی و اشرافی گری، یادآورشد: امروز می توان با ترویج زندگی شهدا از بروز ناهنجاری های غربی در زندگی ها جلوگیری کرد.

نقدی با بیان اینکه امنیت موجود در کشور را مدیون شهدا هستیم، ادامه داد: امروزبه پشتوانه آرمان و یاد و خاطره شهدا، فرهنگ شهادت و عزم راسخ است که در مقابل دشمنان ایستاده ایم .

وی با ذکراینکه فرهنگ شهادت و این که زیربار ظلم نرفته و زندگی ننگین با ظالمان را نمی پذیریم ، برای دشمنان بازدارندگی ایجاد کرده است، گفت: باید تلاش شود تا فرهنگ شهادت طلبی در جامعه زنده نگه داشته و استمراریابد زیرا دشمنان از این فرهنگ ترسیده و همواره در پی ایجاد توطئه در این عرصه هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کند تا عاشورا را خشونت طلبی نشان دهد، خاطرنشان کرد: فرهنگ شهادت،فرهنگ ضد خشونت بوده در حالی که دشمنان با ترویج خرافه در عزاداری ها و برنامه های فرهنگی ورزشی به دنبال ایجاد تفرقه و توطئه هستند.

نقدی با بیان اینکه اولیاء الهی با هیچ طاغوتی سازش نکردند، عنوان کرد: اهمیت و ارزش ترویج فرهنگ و یاد شهدا از شهادت کمتر نبوده و باید این مهم بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.

نقدی با تاکید بر ارائه الگوی زن مسلمان و نه شرقی و غربی، یادآورشد: درغرب از زنان به عنوان ابزار ثروت اندوزی و شهوت رانی استفاده می شود در حالی که زنان اسلام و انقلاب، مردانه فرزندان خود را روانه جبهه می کنند.

وی با اشاره به برپایی کنگره سه هزارشهید در استان، افزود: در راستای برپایی این اجلاسیه تعداد بسیاری از جوانان به منزل شهدا رفته و اقدام به جمع آوری آثار شهدا کرده و کتاب و مستندهایی نیز در این حوزه تهیه شده است.

به گزارش ایسنا به رسم یادبود تندیس کنگره سه هزار شهید خراسان شمالی به پدر شهیده مریم رازی اهداء شد.

 منبع ایسنا