سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سلامت دانش آموزان و همکاران؛ اولویت حوزه های برگزاری امتحانات - نمایش محتوی خبر

 

 

سلامت دانش آموزان و همکاران؛ اولویت حوزه های برگزاری امتحانات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در جلسه مشترک  چهارمین شورای آموزش و پرورش و اولین شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: سلامت دانش آموزان و همکاران، اولویت حوزه های برگزاری امتحانات است.

مهدی مودی افزود: در ده پایه، امتحانات به صورت غیرحضوری و در دو پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: امتحانات تا 24 خرداد برگزار است. برای پایه دوازدهم 89 حوزه امتحانی و برای پایه نهم 505 حوزه امتحانی در نظر گرفته شده است.

مودی با اشاره به مرحله دوم المپیادهای علمی افزود: 451 دانش آموز استان به مرحله دوم راه یافتند که در 12 رشته  23 تا 25 خرداد برگزار می شود.

 وی افزود: بیش از 2600 دانش آموز برای ورود به پایه هفتم در 24 حوزه  و1400 دانش آموز برای ورود به پایه نهم در 15 حوزه آزمون استعدادهای درخشان رقابت می کنند.

 مودی همچنین با اشاره به تحقق هدفگذاری سوادآموزی در سال 99گفت: آمار باسوادی در سال 99 به 97درصد رسید که اهداف محقق شد.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هم گفت: ۱۲ هزار دانش آموز استان در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

 احمد برادران گفت: براساس آمار رسمی به طور میانگین  ۱۲ درصد از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی کشور در مدارس غیر انتقاعی تحصیل می کنند که این آمار در این استان هفت درصد است.

وی علت پایین بودن اقبال دانش آموزان این استان به تحصیل در مدارس غیر انتفاعی را ناشی از پایین بودن سرانه درآمد خانوار در این استان به نسبت میانگین کشوری اعلام کرد.