سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

سلامت مردم خط قرمز ماست - نمایش محتوی خبر

 

 

سلامت مردم خط قرمز ماست

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ استاندار خراسان شمالی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: محدودیت های جدید مطابق با مصوبات ستاد ملی، براساس رنگ‌بندی کرونایی و به تفکیک شهرهای استان اعمال می شود و در اعمال محدودیت ها تعارف نداریم.

 

محمدعلی شجاعی با بیان اینکه خراسان شمالی نیز متاثر از سایر استان های جنوبی در معرض شیوع ویروس دلتا قرار دارد افزود: قرمز شدن وضعیت  شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان نشان میدهد که در آستانه موج پنجم قرار داریم.

 

وی همچنین خواهان تشکیل کمیته مقابله با کرونا برای نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی با حضور دستگاههای متولی شد گفت: کمیته ای در استان تشکیل شود تا نحوه اجرای شیوه نامه های بهداشتی در برگزاری مراسم  و مناسبت هایب پیش رو ابلاغ کند.

 

دکتر هاشمی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست با اعلام بستری شدن 35 بیمار کرونایی و فوت چهار نفر  در شبانه روز گذشته گفت: روزانه  ۴۰۰تست کرونا انجام می شود که۴۳درصد این تست ها مثبت است.

 

هم اکنون شهرستان های بجنورد ، شیروان ، اسفراین در وضعیت قرمز ، شهرستانهای  راز و جرگلان و جاجرم در وضعیت نارنجی و شهرستان های گرمه و فاروج هم در وضعیت زرد قرار دارند.