سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۵ مرداد ۱۴۰۰

سوابق حجت الاسلام نوری/ امام جمعه بجنورد را بیشتر بشناسیم - نمایش محتوی خبر

 

 

سوابق حجت الاسلام نوری/ امام جمعه بجنورد را بیشتر بشناسیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده جدید، ولی فقیه در خراسان شمالی، سال۱۳۵۲ در روستای ناوه شهرستان بجنورد متولد شد و پس از گذراندن دوره ابتدائی و ۴سال تحصیل در حوزه علمیه این شهر، برای تکمیل مدارج حوزوی سال۶۷ وارد حوزه علمیه مشهد شد و به طور همزمان در رشته فلسفه و کلام اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشغول به تحصیل شد.

وی در این مدت به تدریس دروس حوزوی نیز اشتغال داشت.

حجت الاسلام والمسلمین نوری، از سال۱۳۷۸ در حوزه علمیه قم، از محضر حضرات آیات جوادی آملی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی و آملی لاریجانی و حجت الاسلام گلپایگانی بهره‌مند شد. وی در این مدت، مقطع کارشناسی ارشد فلسفه را نیز در دانشگاه باقرالعلوم قم گذراند.


وی از سال۱۳۸۰ در مدارس علمیه و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان شمالی به تدریس پرداخته است و عضو کمیسیون دائمی هیئت امنا و هیئت جذب اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان، عضو هیئت منصفه مطبوعات خراسان شمالی، عضو هیئت حل اختلاف دادگاه ویژه روحانیت، رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد، عضو شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خراسان شمالی، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان، عضو انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان شمالی و امام جمعه موقت بجنورد بوده است:


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشو شب گذشته در بجنوردگفت: توفیق الهی حاصل شد تا حامل سلام و مهر و محبت مقام معظم رهبری عزیز و عالیقدر به اهالی استان سرافراز و سربلند خراسان شمالی باشم.

وی افزود: توفیق دارم از نماینده رهبر عزیز عالیقدر در استان خراسان شمالی که در اینجا منشاء خدمت بودند تکریم کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری گفت: برادر ارجمندمان جناب آقای حجت السلام والمسلمین یعقوبی که حدود یک دهه در استان منشاء خیر و برکت بودند هم امام جمعه بجنورد و هم نماینده رهبری در استان بودند و به توفیق الهی نماینده جدید مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای نوری را انشاالله به فضل الهی معارفه خواهیم کرد.