سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۰

سیزدهمین روز اعمال محدودیت‌های کرونایی در خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

سیزدهمین روز اعمال محدودیت‌های کرونایی در خراسان شمالی

سیزدهمین روز اعمال محدودیت‌های کرونایی در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ اصناف، بازاریان و مردم استان امروز هم همراه و همگام با مسوولان برای قطع سیزدهمین روز اعمال محدودیت های کرونایی در خراسان شمالیزنجیره ویروس منحوس کرونا از محدودیت های ستاد مای کرونا تبعیت کردند.

 

امروز مردم نیز کمتر به خیابان ها آمدند و در خیابان های همیشه شلوغ و پُرازدحام بجنورد، بیشتر تاکسی ها دیده می شدند و کمتر خودروهای شخصی.

 

بر اساس اطلاعیه شماره ۴قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا هم که امروز ابلاغ شد، اجرای محدودیت ها، استفاده فراگیر مردم از ماسک و رعایت فاصله گذاری، سرعت همه گیری کرونا در کشور را کاهش داده. البته شرایط کنونی کاملاً شکننده است و با کمترین سستی و سهل انگاری در اجرای دستورالعمل ها، دوباره به حالت نامطلوب قبلی بازخواهد گشت.


تغییر شرایط شهرها به معنای عادی شدن وضعیت نیست. از شنبه پیشِ رو، محدودیت ها در شهرهای کشور متناسب با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد هر شهر، با جدیت اعمال می شود، کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی، به شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین ورود خودروهای شخصیِ پلاک بومیِ شهرهای قرمز و نارنجی به سایرشهرها ممنوع است، در این اطلاعیه، بر ادامه یافتن ممنوعیت تردد شبانه خودروهای مشمول از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در همه شهرهای قرمز و نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر تاکید و عنوان شده است.

 


جزئیات محدودیت تردد خودروها، فعالیت مشاغل و آخرین تغییرات اعمال شده در دسته بندی اصناف و مشاغل و جدول وضعیت جدید شهرها، دراطلاعیه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی، به اطلاع عموم خواهد رسید.