سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۰

شناسایی ۶ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور - نمایش محتوی خبر

 

 

شناسایی ۶ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور

دانلود

 گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ سخنگوی وزارت بهداشت که به خراسان شمالی سفر کرده است، در ارتباط شناسایی ۶ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشورتصویری زنده با شبکه خبر از شناسایی ۶ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۶۸۳ نفر در مراکز بیمارستانی و درمانی بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری همچنین از بستری شدن ۴ هزار و ۵۰۷ بیمار با شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد و افزود: در این مدت ۹۸ هموطن را به علت ابتلا به کرونا از دست دادیم.
به این ترتیب مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری در کشور به ۵۶ هزار و ۳۶۰ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تعداد کل مبتلایان کرونا در ایران تاکنون ۱ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۲ نفر است که از این تعداد ۱ میلیون و ۸۸ هزار و ۴۵۶ نفر بهبود یافته اند.
خانم دکتر لاری با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان و فعالیت کمیته‌های مراقبت، حمایت و نظارت گفت: ۸۴۷ کمیته عملیاتی متشکل از نیرو‌های سلامت، بسیج، هلال احمر، سفیران سلامت و نیرو‌های مردمی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و دانشکده علوم پزشکی اسفراین به ارائه خدمت مشغول هستند.
وی از غربالگری ۹ هزار و ۳۱۵ نفر در این طرح خبر داد و افزود: در طرح سردار سلیمانی ۳۳ هزار و ۲۸۳ مورد بازدید نظارتی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شد.
دکتر سیما سادات لاری گفت: در این طرح ۲ هزار و ۷۷۵ خانواده مورد حمایت معیشتی قرار گرفتند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره کاهش حساسیت عمومی نسبت به توصیه‌های بهداشتی و افزایش دوباره شیوع کرونا در کشور هشدار داد.