سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

شهادت مولا - نمایش محتوای صدا

 

 

شهادت مولا

شهادت مولا

 

مناجات علی امشب ز نخلستان نمی آید
مسجد کوفه پر از جمعیت و مولا نمی آید
دامن مادر گرفته گوشه ی ویرانه طفلی
گوید ای مادر بگو امشب چرا بابا نمی آید

بالاخره آن شب تاریك و هولناك به پایان رسید و على علیه السلام عزم خروج از خانه را نمود در این موقع چند مرغابى كه هر شب در آن خانه در آشیانه خود می‌خفتند پیش پاى امام جستند و در حال بال افشانى بانگ همى دادند و گویا می‌خواستند از رفتن وى جلوگیرى كنند.

على علیه السلام رو به سوى مسجد نهاد و به پشت بام رفت و اذان صبح را اعلام فرمود و بعد داخل مسجد شد و خفتگان را بیدار نمود و سپس به محراب رفت و به نماز نافله صبح ایستاد و چون به سجده رفت عبدالرحمن بن ملجم با شمشیر زهر آلود در حالی كه فریاد می‌زد لله الحكم لا لك یا على ضربتى به سر مبارك آن حضرت فرود آورد (2) و شمشیر او بر محلى كه سابقا شمشیر عمرو بن عبدود بر آن خورده بود اصابت نمود و فرق مباركش را تا پیشانى شكافت و ابن ملجم و همراهانش فورا بگریختند.خون از سر مبارك على علیه السلام جارى شد و محاسن شریفش را رنگین نمود و در آن حال فرمود:  بسم الله و بالله و على ملة رسول الله فزت و رب الكعبة.

به مناسبت شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام ویژه برنامه ی از صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی به روی انتن رفت.

آیتم های این برنامه چون کارشناس ، گزارش از مراسم سطح شهر ،  آداب و رسوم مردم استان در روز شهادت ، مداحی و مرثیه خوانی ، تلفن و... می باشد.

عوال این برنامه شامل ،تهیه کننده زهرا تیمورزاده ،گوینده : سیدمهدی هاشمی ، نسرین شاکری ،گزارشگران: آرش ضرغامی ، علی یزدانی ، کبری محمدی  می باشند .