سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

صدای طبیعت - نمایش محتوای موسیقی

 

 

صدای طبیعت

 

 

 

11عضو از گروه های کوهنوردی شهرداری و شاهجهان  قله ی 3هزار و 140 متریِ هزار مسجد  از توابع کلات نادر  را  در استان خراسان رضوی پیمودند.

اصغر میرزا زاده، سرپرست گروه صعودکننده/ هدف از این برنامه 2روزه  را   بهره مندی از طبیعت زیبای منطقه و آمادگی برای صعود به 3قله بلند دماوند،  علم کوه و سبلان  در تیرماه امسال عنوان کرد.

رشته کوه هزارمسجد/  مرز طبیعی ایران و ترکمنستان را  در شمال خراسان تشکیل می دهد.

اصغر میرزا زاده،  حسن برازنده، جلیل آذرخش، مهدی حضرت زاده، فرامرز قربانیان، سید باقر و سیدعلی حسینی فر، محمد نگهدار، یوسف قوی هیکل، حمید قلی نژاد و حسین باغبان نژاد  اعضای این گروه بودند.

برازنده می گوید:  ساعت 13  روز 13خرداد 92  با یک دستگاه مینی بوس شهرستان شیروان را به مقصد هزارمسجد ترک می کنیم.  با عبور از شهرستان قوچان به جاده کوهستانی، سرسبز و  بسیار زیبای درگز  می رسیم و از انجا به لائین نو و بعد هم با عبور  از جاده ای ناهموار، ساعت 19 وارد روستای چهارراه می شویم.  از اینجا به بعد باید مسیر  دره را پیاده طی کنیم. 3 ساعت بعد برنامه استراحت و شام داریم. صبح روز بعد مسیر دره را به سمت النگ حیدر پی می گیریم. ساعت 12 روز 14 خرداد است که به النگ حیدر می رسیم.  پس از استراحتی کوتاه،  مسیر قله را  پی می گیریم.. ساعت 15  بر  روی ارتفاعات قله ی 3هزار و 140 متریِ هزار مسجد  هستیم.