Skip to Content

عدم بهره برداری از 6 هزار واحد مسکن مهر در خراسان‌شمالی

عدم بهره برداری از 6 هزار واحد مسکن مهر در خراسان‌شمالی

عدم بهره برداری از 6 هزار واحد مسکن مهر در خراسان‌شمالی

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان‌شمالی گفت: تاکنون از شش هزار مسکن مهر در استان بهره برداری نشده است.

علی فخرانی با اشاره به عدم بهره برداری از حدود شش هزار و 500 واحد مسکن دراستان،اظهار کرد:دراین واحدهای سکونتی اتفاق نیفتاده که بخشی تعاونی مسکن و بخشی انبوه سازی است.

وی افزود: انبوه سازان مسکن مهر در حال حاضر بالغ بر 150 میلیارد ریال از متقاضیان مسکن مهر مطالبه دارند.

فخرانی با بیان این که دولت از منابع خود تاکنون 70 میلیارد ریال به عنوان قرض به صورت آورده متقاضی پرداخت کرده است،عنوان کرد: با این وجود برای اتمام این پروژه ها متقاضیان باید نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کنند تا شرایط بهره برداری و اسکان در آنها فراهم شود.

وی یادآورشد: در حال حاضر برخی از متقاضیان آورده خود را به صورت کامل واریز نکرده اند و برخی دیگر نیز نسبت به تکمیل آورده خود اقدام نمی کنند و یا توان پرداخت آن را ندارند.

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: این امر سبب شده تا متقاضیان خوش حساب و  انبوه ساز دچار ضرر شده و پروژه دچار رکود شود.

وی ادامه داد: از طرفی متقاضیان مسکن مهر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز که بالغ بر یک هزار و 500 نفر هستند اغلب در تامین آورده خود تاخیر دارند که سبب تاخیر در بهره برداری از پروژه ها شده است.

فخرانی تامین آورده متقاضیان مسکن مهر را از دیگر چالش ها دانست ،افزود: با انعقاد قراردادهای مشارکت مدنی، افزایش تسهیلات مسکن مهر قسمتی از این دغدغه و نگرانی برطرف شود.

وی تاکیدکرد: بی شک خروج از رکود و فعال شدن مجدد پروژه ها می تواند درهمکاری متقاضیان به منظور تامین آورده موثر واقع شود.

فخرانی عنوان کرد: همچنین نهادهای حمایتی نیز با تزریق اعتبارات بیشتر به حساب مددجویان می توانند مساعدت کننده متقاضیان مسکن مهر باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان هر چند خبر خوش افزایش تسهیلات مسکن مهر مرهمی ست که می تواند پروژه های مسکن مهر را از حالت رکود خارج کند با این وجود افزایش قیمت مصالح و دستمزد و طولانی شدن پروژه ها مشکلات زیادی را برای انبوه سازان و متقاضیان ایجاد کرده است.

منبع : ایسنا