سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

عرضه بورسی سیمان و تامین نیاز داخلی خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

عرضه بورسی سیمان و تامین نیاز داخلی خراسان شمالی

عرضه بورسی سیمان و تامین نیاز داخلی خراسان شمالی

رییس سازمان صمت استان در استودیو خبر۲۰ شبکه اترک با بیاناینکه افراد دارای کد بورسی، امکان خرید روزانه ۱۰تا۴۰۰ تُن سیمان از پنج تیپ را دارند گفت: شرکتهای ساختمانی ابتدا نیاز روزانه دوهزار تُن سیمان استان را تامین کنند در غیراینصورت برخورد قانونی خواهد شد.

حاجی بیگلو افزود:دو‌هزار تن، تنها ۳۵تا۴۰درصد تولید روزانه استان است.

رییس سازمان صمت استان در ادامه بررسی وضعیت سیمان استان در گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک هم گفت: مقبولیت سیمان بجنورد در استانهای شمالی، ممکن بود موجب فروش بی ضابطه یا قاچاق شود که با بیشتر شدن بازرسان از آن جلوگیری می شود؛ کما اینکه روزهای گذشته قیمت هر پاکت سیمان از ۵۵هزار به ۴۰ و چند هزار تومان کاهش یافته است.

حاجی بیگلو از مردم خواست تخلفات احتمالی همچون احتکار و قاچاق و گرانفروشی را به سامانه تلفنی ۱۲۴ اطلاع دهند.
وی افزود: شفافیت مالیاتی خریداران، از مزایای عرضه بورسی سیمان است و البته با توجه به توان مالی ضعیف صنوف برای خرید سیمان، سازمان همیاری های شهرداری هم ورود پیدا کرده اند.

قنادیان کارشناس بازار سرمایه هم رقابت واقعی بین فروشندگان و خریداران، شفافیت قیمت و معاملات و نبود واسطه را از مزایای عرضه سیمان در بورس عنوان کرد.

سیدالموسوی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هم لازمه ساماندهی بازار سیمان را تایید شدن لیست خریداران در سازمان حمایت و ثبت کارخانه های تولید سیمان در سامانه جامع تجارت دانست و گفت: اگر این اطلاعات ثبت نشود، تخلف است.

وی گفت: ۱۷پرونده تخلف جزئی و غیرموثر سیمان (ارزش کمتر از یک میلیون تومان) تشکیل شده که ۱۶مورد گرانفروشی و یک مورد مشکل صنفی بوده است.