قدردانی خطیب جمعه بجنورد از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران

 

خطیب جمعه مرکز استان با اشاره به پایان مذاکرات هسته ای در لوزان سوئیس ، از مقاومت و تلاشهای هیئت مذاکره کننده ایرانی برای احقاق حقوق ملت ایران در مذاکرات هسته ای قدردانی کرد و گفت: فرصت پیش رو تا فراهم آمدن زمینه توافق نهایی ،زمانی برای سنجش صداقت طرف مقابل است.

 حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به سابقه بد قولی های طرف مذاکره تصریح کرد : ما همچنان به رفتار آمریکائیها بی اعتمادیم و از تیم مذاکره کننده هسته ای می خواهیم  تا حصول توافق نهایی پیگیر چارچوبهای تعیین شده باشند.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به بیستم فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای، دستیابی ملت ایران به این فناوری را بر پایه دانش بومی دانشمندان ،بدون وابستگی به بیگانگان را مایه عزت و اقتدار کشورمان دانست.

خطیب جمعه بجنورد با بیان اینکه همدلی و همزبانی بین دولت و ملت توان کشور را افزایش می دهد خاطرنشان کرد: پیوند دولت و ملت پیوندی سرنوشت ساز است و اگر این دو با هم باشند بسیاری از مشکلات به آسانی حل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با محکوم کردن حمله نظامی آل سعود به یمن تصریح کرد: امریکا و محور ارتجاع در کنار هم با هدف مقابله با بیداری اسلامی که ثمره انقلاب اسلامی ایران است به ملت مظلوم یمن که خواهان در دست گیری سرنوشت خود هستند حمله ور شده اند، چرا که روش جنبش انصارا... و مردم یمن الگو گرفته از انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از خطبه ها با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین(سلام ا... علیها) گفت :خانواده شهدا ولی نعمتان و چشم و چراغ این ملت هستند و صبر وایثار مادران و همسران شهدا شوق شهادت را زنده نگاه داشت و در هشت سال دفاع مقدس موجب حفظ سرزمینمان شد. سردبیر:امیری