سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

متن کامل سخنرانی قالیباف در بجنورد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

متن کامل سخنرانی قالیباف در بجنورد

متن کامل سخنرانی قالیباف در بجنورد


 

 

محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز در جمع طرفداران و حامیان خود  در مسجد انقلاب شهرستان بجنورد حضور یافت و سخنراني کرد.

قالیباف در آغاز سخنان خود استان خراسان شمالی را دارای مردمی ولایتمدار، شهیدپرور و متدین توصیف کرد که در روزهای جنگ و دفاع و خون و آتش توانستند همپای دیگر رزمندگان اسلام دشمن متجاوز را  از خاک پاک ایران بیرون کنند .

وی خود و امثال خود را مکلف دانست که به خاطر خون های پاک ، مقدس و صدها سال مبارزه ی این مردم که توانستند استقلال خود را حفظ کنند تا از زیر یوغ استبداد و استعمار نجات یابند راه آنها را ادامه دهند و نظام اسلامی را با همان اهداف وآرمان هایی که حضرت امام خمینی (ره)مشخص کردند و رهبر معظم هم در همان مسیر و معیار حرکت می کنند به پیش برند .

این نامزد دوره ی یازدهم انتخابات ریاست جمهوری ، خطاب به جوانان دهه ی سوم و چهارم انقلاب که دوران دفاع مقدس را احساس نکردند و ندیدند و نیز همسنگران و رزمندگان جبهه حق علیه باطل گفت: ما امروز راهی به جز اینکه برای حفظ انقلاب و نظام اسلامی گام برداریم و این نظام و دولت را که تمشیت امور مردم را به عهده دارد کارآمدش کنیم و در یک جمله خلاصه شده  ، باید دولتی را اداره کنیم که بتواند گرهی از مشکلات مردم را باز کند و مردم را از پیچ و خم این مشکلات کمرشکن نجات بدهد و اگر این کار را انجام ندهیم به مردم خیانت کرده ایم .

قالیباف مسائلی از جمله گرانی، اشتغال و وضع معیشتی مردم را غیرقابل قبول خواند و افزود : امروز پیشرفت کشور یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت و الزام است که باید بتوانیم در این راه مجاهدت و تلاش کنیم تا این انقلاب و نظام را که زیبنده مردم نیست به ظرفیت های بالای آن برسانیم .

این نامزد اصولگرا با اشاره به اینکه ما کشور ضعیف و ناتوانی نیستیم و ذخایر مادی و زیرزمینی زیادی داریم گفت: همه اینهای ناشی از سوءتدبیر در کشور است و این روش اداره کشور نیست .

وی خود را به عنوان یک خدمتگزار در خراسان معرفی کرد و افزود : با همه مشکلات و تحریم ها امروز آمدیم تا مشکلات ناشی از سوء تدبیر را پایان دهیم و نمی گذاریم  کشور در مسیری سنتی و بسته حرکت کند زیرا کشور منتظر یک تدبیر جدیدی است تا با این نابسامانی ها مقابله کند و همه جا را به سامان برساند .

محمدباقر قالیباف خود را مدیون همه ی مردم و جوانان دهه ی 60 و شرایط دفاع مقدس دانست و شرایط و جوانان مخلص آن دوران را راهی برای کسب افتخار بزرگ کنونی خود دانست و افزود: امروز دشمن از عرصه ی اقتصادی به ما حمله ور شده و رویکرد خود را با فشار اقتصادی تغییر داده و اگر خیر بنده در  این باشد که خدمت کنم بعد از خداوند امیدم به جوانان نخبه و اندیشمندی است که که در صفوفی مختلف ان شاء ا... در طرحی دو ساله کشور را به آبادانی شایسته می رسانم .

شهردار تهران و کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری در جمع مردم استان خراسان شمالی افزود: شاید هیچ مدیری پروژه های بزرگ و پیچیده و فراملی را در حوزه درآمد و اقتصاد و مسائل فنی و عمرانی در پرونده خود نداشته باشد و این قول را به شما می دهم که نسل بچه های جهادو نسلی که هیچ قدرت مالی و سیاسی پشتشان که به برکت خون شهدا به قولشان عمل می کنند .

این نامزد اصولگرا راه نجات کشور را در سامان دادن به وضع نابسامان اقتصادی کشور دانست و گفت : که هر مرزنشین و هر فرد ایرانی بعد از 2 سال احساس خواهد کرد که در همه حوزه ها شاهد تغییر هستیم و غفلت نکنیم که ضعف های اجتماعی ما ضعف های جدی ماست و برای اینکه این استان را به ظرفیت های واقعی خود که دارای موقعیت های زیادی در حوزه ی کشاورزی ، گردشگری ، صنایع خاص و ویژه است برسانیم باید همه تلاش کنیم تا این امکان را فراهم کنیم و مردم را به حقوق واقعی  و شایسته خود برسانیم .

قالیباف در پایان سخنان خود با اشاره به درس هایی از امام علی (ع) گفت : ما از امام علی آموختیم که وقتی دولتمردان می خواهند جامعه را بر اساس قانون اداره کنند باید بین حقوق دولت و حقوق مردم فرق قائل شوند و موظفند اول حقوق مردم را ادا کنند و بعد حقوق دولت را لذا باید همه اصل های  قانون اساسی را اجرا کنیم و جزو الویتهای برنامه دولت باشد .