سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

محسن مهرعلیزاده با مردم خراسان شمالی چه گفت - نمایش محتوی خبر

 

 

محسن مهرعلیزاده با مردم خراسان شمالی چه گفت

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی، محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری، افتخار خدمتگزاری به مردم  خراسان شمالی در دوره تصدی استانداری خراسان بزرگ را یادآور شد و گفت: پیگیر شرایط استان شما بوده ام و از استان شما اطلاعات دقیقی دارم؛ از اینکه در سفر سال۹۱ مقام معظم رهبری، با تخصیص ۱۸۰۰میلیارد تومان اعتبار، وضعیت زیرساخت‌های شما خوب شد و اینکه ۴۶تا۴۷ درصد مردم استان شما روستایی اند و  در عین غیرت کاری در حوزه کشاورزی و دامپروری،  با زخم‌ها و ضعف‌هایی هم روبرو هستند.

وی افزود: برای این زخم‌ها راهکار‌هایی دارم. پیشران اول اقتصادی شما، کشاورزی و دامپروری است و تردد سالانه ۲۰میلیون نفر برای پابوسی آقا امام رضا(ع)، نشان می‌دهد دومین پیشران توسعه شما، گردشگری است.

صنعت و معدن فولاد و پتروشیمی هم دارید، ولی جای صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان شما خالی است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، رتبه سوم تولید زعفران و وجود حدود دو میلیون دام مازاد در خراسان شمالی را از دیگر موضوعاتی دانست که نیازمند تدبیر است.

مهرعلیزاده با اشاره به بحرانی بودن ۳دشت استان و ممنوعه بودن هشت مورد دیگر گفت: باید آب مور نیاز این استان از عمان و حتی نزدیکتر، از دریای خزر تامین شود.

وی ابراز امیدواری کرد جوانان و دختران و اهل تسنن و تشیع با ایجاد امکانات و فرصت‌های شغلی، فعال شوند.

مهرعلیزاده با توصیف غیرت و مردانگی مردم استان و کشور در هشت سال جنگ تحمیلی گفت: الان هم شرایط کشور خیلی مناسب نیست، ولی ما جوانان باغیرت و با عزت و برومند و عاقل و آگاه، منابع انسانی و فارغ التحصیلان باسواد از دانشگاه‌های کشور و نسبت بالای جوانان به کل جمعیت و ذخایر و اقلیم مناسب خدادادی، داریم و آنچه نداریم، برنامه عملیاتی برای اداره کشور  در دوران‌های مختلف است.

وی با احترام به دلسوزی‌ها و خدمات دولت‌های گذشته و با برشمردن تحصیلات و تجربه‌های مدیریتی گذشته خود گفت: فقر و تنگدستی و شکاف اجتماعی و کشمکش‌ها و نزاع‌های بی حاصل، باید با وجود یکی دولت کاربلد باغیرت بابرنامه و ریزبرنامه امکانپذیر است.

مهرعلیزاده افزود: برنامه‌های اجرا می‌کنیم که توان رقابت به همه را می‌دهد و در عین حال، نمی‌گذارد قشر ضعیف زیر چرخ‌های پیشرفت له شود.

وی افزود: دولت من، دولت زندگی است، ادامه دولت اصلاحات است. دولت سوم خاتمی است که ایرانی بودن در آن، افتخار بود. تورم و گرانی کنترل شده بود و شش هفت سال ارزش پول ثابت بود. مراودات مردم به یکدیگر و کشور‌های دیگر صورت می‌گرفت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، شفافیت، حاکمیت قانون، دوری از تمامیت خواهی و تحمیل عقیده و تعصبات و زورگویی و باز کردن راه برای جوانان و دختران را لازمه زندگی آبرومند، برازنده و شایسته ایرانیان و موردنظر دولت خود معرفی کرد.

مشاهده فیلم تا چند دقیقه دیگر امکانپذیر است.