سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان ‌شمالی: حدود 5 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان ‌شمالی بازدید کردند - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان ‌شمالی: حدود 5 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان ‌شمالی بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان ‌شمالی: حدود 5 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان ‌شمالی بازدید کردند


 

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌ شمالی گفت: 4 هزار و 912 گردشگر در ایام نوروز از موزه‌های این استان بازدید کردند.

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه بازدید این تعداد گردشگر در بازده زمانی 29 اسفند تا 9 فروردین رقم خورده است، اظهار داشت: بیشترین بازدید از موزه‌های خراسان شمالی در همین مدت مربوط به موزه عمارت مفخم بجنورد بوده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ طی همین مدت 3 هزار و 106 گردشگر از این مجموعه فرهنگی ـ ‌تاریخی بازدید به عمل آوردند.

وی همچنین با اشاره به بازدید 931 گردشگر از قلعه جلال‌الدین گرمه طی همین مدت اظهار داشت: این موزه برای بازدید عموم گردشگران فعال و آماده پذیرش آنان است.

کاظمی از بازدید 875 گردشگر نوروزی از موزه شهر تاریخی جاجرم هم خبر داد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان شمالی همچنین از اقامت 47 هزار و 986 مسافر طی ایام نوروزی در مراکز اقامتی شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها و منازل استیجاری این استان خبر داد.

کاظمی عنوان داشت: این آمار مربوط به اقامت مسافران نوروزی از 29 اسفند تاکنون بوده است که مدت ماندگاری مسافران در این استان را با افزایش همراه کرده است.

وی، شمار مسافران اقامت‌کننده در مهمانسرای ادارات، سالن‌های ورزشی را یک ‌هزار و 18 نفر برشمرد و افزود: 565 مسافر هم در هتل‌ها و 984 مسافر نوروزی در مهمانپذیرهای استان طی این مدت اسکان یافته‌اند.

به گفته کاظمی، 443 نفر از مسافران نیز در منازل استیجاری که توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان شمالی به همین منظور سامان یافته بودند، اقامت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌ شمالی همچنین از اقامت 21 هزار و 924 مسافر نوروزی در پارک‌ها و بوستان‌های این استان طی همین مدت هم خبر داد.

کاظمی با اشاره به 232 مورد سرکشی از کمپ‌ها و مهمانسراهای سطح خراسان شمالی در قالب طرح نوروزی، تصریح کرد: 4 مرکز به خاطر رعایت نکات و ضوابط گردشگری تشویق و 79 مورد تذکر نیز به واحدهای اقامتی، پذیرایی و دفاتر مسافرتی ارائه شد.