Skip to Content

مسافران از کانکس‌های گردشگری باباامان طی تابستان امسال استفاده می کنند؟

مسافران از کانکس‌های گردشگری باباامان طی تابستان امسال استفاده می کنند؟

مسافران از کانکس‌های گردشگری باباامان طی تابستان امسال استفاده می کنند؟

طی چند سال گذشته 10 کانکس به منظور استفاده گردشگران در بوستان ملی بش قارداش بجنورد جانمایی شد اما از آن زمان تاکنون مورد استقبال گردشگران قرار نگرفت و مسافری در آن استقرار نیافت.

بنابراین از سال گذشته از سوی مسئولان ذی ربط تصمیم بر این گرفته شد تا این کانکس‌ها به پارک باباامان که محل عبور زائران حرم مطهر امام رضا(ع) است انتقال یابد که این امر در زمستان سال گذشته برای استفاده مسافران طی عید نوروز انجام شد.

شهردار سابق بجنورد نیز در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرده بود که کارهای زیرساختی به منظور استفاده مسافران از این کانکس‌ها طی عید نوروز انجام می‌شود اما هیچ یک از مسافران موفق به استفاده از این کانکس‌ها نشدند و وعده استفاده آن در فصل تابستان داده شود.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بجنورد در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان‌شمالی در پاسخ به این سوال که آیا این کانکس‌ها برای استفاده مسافران آماده است، گفت: هم اکنون عملیات ساخت سکو برای قرار دادن کانکس‌ها بر روی آن، فندانسیون و حفر چاه‌های فاضلاب انجام شده است.

عباسعلی مهمان دوست افزود: اما هنوز انجام کارهای تاسیساتی همچون برق و لوله کشی باقی مانده است که پیمانکار اجرای این طرح‌ها انتخاب شده و پروژه تحویل پیمانکار شده است اما تحویل آن بستگی به کار پیمانکار دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری که چرا این کانکس‌ها در انتهای پارک باباامان و در محلی که در معرض دید مسافران قرار ندارد، جانمایی شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه در قسمت میانی پارک قضایی باز برای جانمایی این کانکس‌ها نبوده و به منظور جلوگیری از قطع درختان تصمیم بر این گرفته شد تا آن‌ها در قسمت انتهایی پارک که فضای باز نیز در آن وجود داشت قرار گیرد.

مهماندوست اظهار کرد: در این کانکس‌ها تمامی تجهیزات وجود دارد و گردشگران می‌توانند برای اسکان در این پارک از کانکس‌ها استفاده کنند.

منبع : ایسنا