مستند نقطه سرخط

نقطه سرخط در سیمای اترک

" نقطه سرخط " عنوان مستندی تلویزیونی حاصل تلاش همکاران سیمای استانی خراسان شمالی است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ مستند تلویزیونی 75 دقیقه ای " نقطه سرخط " در یک قسمت و به نویسندگی و کارگردانی جمشید مجددی و تهیه کنندگی رضا شکری در سیمای استانی خراسان شمالی تهیه و تولید شد .

بنا بر این گزارش ، این مستند تلویزیونی با این پیام که آینده از آن کودکان و نوجوانان است و باید آمال و آزوهای آنها را شناخت و به آنها در انتخاب راه بهتر کمک کرد ساخته شده است .

روایت مستند " نقطه سرخط " از این قرار است که تلاش و عشق یک معلم در یک روستای دور افتاده مرزی باعث اتفاقات درخشانی برای بچه های روستا و حتی خود معلم شده است آقای معلم توانسته بچه های روستا را که تا بحال از روستا بیرون نرفته بودند ، با هواپیما به تهران ببرد و برای عکسهای آنها نمایشگاهی برگزار کند و حدود سی میلیون تومان کمک جمع کند و او همچنین می خواهد کتابی از نوشته های بچه ها چاپ کند و صد دانش آموز باید انتخاب شوند و هرکدام یک صفحه بنویسند و از این نوشته ها یک کتاب چاپ خواهد شد و ...

در حقیقت این مستند مراحل این کار را به تصویر می کشد و دوربین در تمامی مراحل تماشاگر است و معلم و دانش آموزان و خانواده هایشان را نظاره می کند .

ماجراهای معلم و شاگردانش در روستاهای اطراف منطقه راز و جرگلان از توابع استان خراسان شمالی اتفاق افتاده است و در جریان انتخاب بچه ها گوشه هایی از زندگی و فرهنگ روستاهای منطقه (از قبیل آداب و رسوم، خوراک و پوشاک، پوشش گیاهی و جانوری، موسیقی و هنرهای دستی، گویش و لهجه ....) نیز به نمایش درخواهد آمد .

Loading the player...
سال تولید:
عوامل تولید:

نویسندگی و کارگردانی جمشید مجددی و تهیه کنندگی رضا شکری