Skip to Content

موضوع سبک زندگی اسلامی را به گفتمان غالب تبدیل کنیم

موضوع سبک زندگی اسلامی را به گفتمان غالب تبدیل کنیم

موضوع سبک زندگی اسلامی را به گفتمان غالب تبدیل کنیم

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی از برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی سبک زندگی با حضور دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور در ٢٥ فروردین ماه امسال خبر داد.

حسین ثابت قدم وحید اظهارکرد: جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی سبک زندگی به منظور تصویب آیین نامه اجرایی همایش، افتتاح دبیرخانه دائمی این همایش و تبیین سیاست‌ها و رویکردهای همایش سبک زندگی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی همایش ملی سبک زندگی در خراسان‌شمالی برای ٣١ استان کشور برنامه ریزی می‌کند، گفت: همایش سبک زندگی امسال در٣١ استان برگزار و برپایی آیین اختتامیه آن در خراسان‌شمالی خواهد بود.

ثابت قدم وحید اظهار کرد: سفر پرخیرو برکت و تاریخی مقام عظمای ولایت به خراسان‌شمالی (باب الرضا(ع) و گنجینه معرفت ها ) و سخنرانی، تاکیدات و توصیه‌های مهم ایشان در زمینه سبک زندگی نقشه راهی برای پیشرفت، توسعه و اصلاح شرایط زندگی می‌باشد بنابراین تاکیدات مقام معظم رهبری بر اصلاح سبک زندگی در جامعه اسلامی در این راستا مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: معظم له در این خصوص پرسش‌هایی را مطرح نمودند که تامل در هریک می‌تواند راهگشا و معنا بخش زندگی جاری مردم باشد که در این میان هنر و ادبیات به عنوان نافذترین ابزاری که در ارتباط مستقیم با افراد جامعه است، می‌تواند بستری در واکاوی این توصیه‌ها همچنین تحقق اصلاح سبک و ساختار زندگی مردم کشور و سرزمینمان باشند.

ثابت قدم وحید اظهار کرد: رویکرد اصلی ما برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی ارائه آثار علمی، پژوهشی، فرهنگی وهنری و تجلیل از صاحبان اثر برگزیده است که در تلاشیم تا موضوع سبک زندگی را به یک گفتمان غالب در کشور تبدیل کنیم و جریان‌سازی فرهنگی داشته باشیم و با رویکردی متفاوت نسبت به سایر جشنواره‌ها و همایش‌ها موفقیت خود را در تنظیم راهکارها و مکانیزم‌هایی که منجر به تغییر رفتار می‌شود، تعریف کنیم.

منبع : ایسنا