سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

نبود فضا مانع اسکان مسافران در بقاع متبرکه شیروان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نبود فضا مانع اسکان مسافران در بقاع متبرکه شیروان

نبود فضا مانع اسکان مسافران در بقاع متبرکه شیروان


 

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: به دلیل کمبود فضا، امسال موفق به اسکان مسافران نوروزی در مجاورت بقاع متبرکه این شهرستان نشدیم.

 

حجت الاسلام ˈعباس محمدزادهˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به ناگزیر مسافران و زایرانی که به این اماکن مراجعه می کنند برای اسکان به مراکز آموزش و پرورش ارجاع می شوند.

وی تنها فضای موجود در بقاع متبرکه را اتاق خدام دانست و افزود: اصولا برای اسکان مسافران و زایران در بقاع متبرکه هیچ فضا و امکاناتی پیش بینی نشده است.

وی در عین حال با اشاره به اقبال زایران و مسافران در ایام نوروز و نیز تابستان، بر ضرورت ایجاد فضایی برای استقرار و بیتوته آنان در مجاورت بقاع متبرکه تاکید و بیان کرد: ایجاد فضای اسکان در امامزاده حمزه رضا(ع) در روستای زیارت شیروان در دستور کار است.

محمدزاده با بیان اینکه از ابتدای امسال 10 هزار مسافر نوروزی اماکن متبرکه شیروان را زیارت کرده اند، افزود: عمده این مهمانان نوروزی از بقاع متبرکه حمزه رضا (ع)، عبدالرضا در روستای توده، شیخ مقدم در روستای الله آباد و امام زاده غیبی شیروان دیدن کردند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با اشاره به حضور سه هزار زایر در بقاع متبرکه این شهرستان هنگام تحویل سال نو، گفت: برنامه تحویل سال، اعزام روحانی از قم، برپایی نمایشگاه و برگزاری غرفه مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی از جمله برنامه های اجرایی در این ایام بود.

محمدزاده در خصوص اجرای طرح آرامش بهاری در چهار بقعه متبرکه شیروان افزود: این طرح فرهنگی با هدف انس هرچه بیشتر مردم با اهل بیت و ائمه معصومین (ع)و تشویق و ترغیب آنان برای حضور در اماکن متبرکه اجرا می شود.

هم اکنون در شهرستان 157 هزار نفری شیروان 64 بقعه متبرکه، 520 موقوفه، 220 مسجد و 18 حسینیه، مهدیه و فاطمیه وجود دارد. ک/3