سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

نخستین همایش انتخابات و رسانه در صدا و سیمای استان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین همایش انتخابات و رسانه در صدا و سیمای استان

نخستین همایش انتخابات و رسانه در صدا و سیمای استان


 

نخستین همایش انتخابات  و رسانه  با  رویکرد مشارکت گسترده مردم در انتخابات/ در صدا و سیمای خراسان شمالی برگزار شد.

در ابتدای این همایش ،  مهدوی مدیر کل صدا و سیمای استان گفت:  عدالت رسانه ای یکی از شاهکارهای رسانه ی ملی بود که در این انتخابات و بخصوص مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری و توسط رسانه ملی برای نامزدها به نمایش گذاشته شد.

مهدوی گفت:  از  سال گذشته صدا و سیمای خراسان شمالی در سه مرحله تبلیغ،  تبیین  و تهییج فعالیت خود آغاز کرد و  از  امروز همه امکانات رسانه استان برای تهییج و  بسترسازی انتخاباتی پر شور  وارد عمل شده است.

در این بخش که با بحث و تبادل نظر همراه بود، فرزادی معاون اطلاعات و اخبار مرکز گفت :  این معاونت در راستای عمل به منویات رهبری در خصوص ترویج دین، اخلاق ، امید و آگاهی به خوبی از مسئول محوری به سمت تولیدات گزارش های ویژه مردم و مسئولان  و تشریح دستاوردهای نظام اقدام کرده است.

در ادامه معاونان صدا و سیما هم در این نشست بر استفاده از توانمندی های خبرنگاران آزاد صداوسیما  در شهرستان ها  تاکید کردند.

بخش دوم این همایش نشست اعضای شورای نگهبان قانون اساسی در استان با حضور معاونان  و برنامه سازان صدا و سیمای خراسان شمالی ، اعضای شورای طرح و برنامه مرکز وخبر نگاران آزاد شهرستان ها بود .

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات در استان در این جلسه گفت : صداو سیما در این انتخابات و بخصوص در بخش مناظره ها به تکلیف خود عمل کرد که دشمنان در رسانه های غربی به این موضوع اعتراف کردند .

حجت السلام عبداللهی افزود : رسالت صداو سیما رسالت انبیاست و این رسانه همگام با منطق قرآنی علاوه بر تقویت اراده ی ملی به شورای نگهبان نیز کمک می کند.

وی ترویج عمل به قانون و عمل به اصول امام (ره ) و رهبر معظم انقلاب،  جلب اعتماد مردم در صیانت از آرا ، ترویج مشارکت حد اکثری مردم و فرهنگ رقابت سالم و خود کنترلی را فرصت مناسبی برای برنامه ریزی در صدا و سیما برشمرد .

رییس هیئت نظارت بر انتخابات در استان استفاده از امکانات دولتی ، فراموشی عمل به قانون ، دوری از دایره انصاف ، سیاه نمایی و شبهه افکنی را نیز به  عنوان تهدیدهای انتخابات برشمرد.

به گفته ی حجت الاسلام عبداللهی از 768 هزار و 727 نفر جمعیت استان 544 هزار و 648 نفر واجد شرایط رای دادن هستند و آرای مردم خراسان شمالی در هزار و 64 شعبه اخذ رای ریاست جمهوری و هزار و 25 صندوق اخذ رای شوراها جمع آوری خواهد شد .

وی همچنین گفت : سه هزار  عامل نظارتی نیز در این انتخابات از آرای مردم صیانت می کنند.

 

وحیدی قائم مقام هیات نظارت بر انتخابات در استان هم  با اشاره به اوج بیطرفی و  امانتداری صدا و سیما در این انتخابات گفت:  همراه داشتن کارت ملی در این دوره از انتخابات برای رای دادن الزامیست.

حجت الاسلام نوری یکی از اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان هم با اشاره به عملکرد خوب و عدالت محور رسانه ملی در این دوره از انتخابات/  بر انتخاب آگاهانه و مسئولانه کاندیداهای ریاست جمهوری از سوی مردم  تاکید کرد.

حجت الاسلام احمدی خرم  یکی دیگر از اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان هم استفاده از امکانات  دولتی برای تبلیغات و بهره گیری از تریبون های نماز جمعه و ورود نیروهای مسلح به طور مستقیم در انتخابات و طرفداری از نامزدها را مصداق بارز تخلفات برشمرد و ممنوع اعلام کرد.

میهمان بعدی این همایش، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان بود.  حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت:  بصیرت افزایی / پرداختن به همه سلایق و تهییج انتخاباتی یک امر ضروری در رسانه ملی است .

وی افزود:  صدا و سیما در این انتخابات، به خوبی عدالت دینی را در رسانه به نمایش گذاشت.

رئیس و مسئولان ستاد انتخابات  استان میهمانان  بعد ازظهر  نخستین همایش رسانه و انتخابات در صدا وسیمای استان بودند.

رئیس ستاد انتخابات استان در این همایش گفت:  نقش آفرینی رسانه ها  و آگاهی بخشی و  حضور حداکثری مردم مهمترین رسالت رسانه ملی است که در 24خرداد شاهد آن خواهیم بود.

مطلبی افزود:  رسانه ملی به خوبی  از عهده ی راهبردی ترین وظایف خود؛ یعنی  رعایت اصل توازن و بیطرفی / دفاع از حقوق شهروندی / قانونمداری/ خلاقیت و فضاسازی و آگاهی بخشی / برآمده است.

وی افزود:  با مشارکت  16 هزار نفر  همه تمهیدات برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات در استان  اندیشیده شده است تا مردم خراسان شمالی رتبه اول حضور گسترده در انتخابات را رقم بزنند.

 

رئیس بازرسی انتخابات استان در حوزه اجرایی از دیگر مدعوین این همایش بود.

قلیزاده گفت:  نظام جمهوری اسلامی ایران،  مقتدرترین نظام  در دنیاست و رسانه ملی هم با  اقتدار،  صلابت ایران اسلامی را  در داخل و خارج از کشور  در این انتخابات به نمایش گذاشت.

معاون برنامه ریزی استاندار گفت:  سلامت انتخابات یک امر ضروری است و به بهترین نحو ممکن از آرای مردم در این دوره از انتخابات، همچون گذشته صیانت خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، آخرین میهمان این همایش بود.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به نقش خبر و خبرسازی در تهییج افکار عمومی گفت:   رسانه می تواند یک رکن اساسی در جلب مشارکت حداکثری باشد.

وی افزود: فعالیت در رسانه، امری مقدس است و باید  این خدمت را یک فرصت  محسوب کرد.

در این همایش یک روزه، از چند آنونس و کلیپ که توسط صداوسیمای خراسان شمالی تولید شده بود، رونمایی شد.  همچنین امکانات و تجهیزات صوتی و تصویری جدید به مسئولان دفاتر خبری شهرستان های استان تحویل شد.

 

ا