نشست خبری ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی با موضوع غنی سازی اوقات فراغت جوانان برگزار شد.

نشست خبری  ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی با موضوع غنی سازی اوقات فراغت جوانان برگزار شد.

نشست خبری ستاد ساماندهی امور جوانان استان با موضوع غنی سازی اوقات فراغت جوانان با حضور کارشناسان دستگاه های عضو ستاد ساماندهی استان در محل سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان بجنورد برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه  خبرنگاران از  بجنورد، در این نشست معاون جوانان هلال احمر استان  در این نشست  اوقات فراغت را یک فرصت طلایی برای رشد و بالندگی افراد جامعه و ارتقاء سطح آگاهی و مهارتی جوانان و نوجوانان خواند.

علی آبادی برنامه های این دستگاه برای غنی سازی اوقات فراغت را  برگزاری اردوهای جهادی 10 روزه به روستاها با هدف توانمند سازی و آموزش به  روستائیان ،برگزاری دوره های آموزشی "کووه نوردی ،کویر نوردی و جنگل نوردی " ،پیش بینی ایستگاه مطالعه سیار،بازدید از اماکن فرهنگی در قالب تور های گردشگری و تشکیل تیم های سامانه حرکتی امدادی بشر دوستانه "تیم سحاب " با دوچرخه در مکان های پر تردد برای راهنمایی مسافرین عنوان کرد.

معاون  اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: 175 آموزشگاه بخش خصوصی  استان فعال هستند که برای ثبت نام در این اموزشگاه ها آندسته  از افرادی که معرفی نامه از ستاد اوقات فراغت در دست دارند تخفیفی 15 تا 20 درصدی داده خواهد شد.

رضایی پرورش گل در فضای آزاد،معرق کاری،تعمیر لوازم خانگی و ... را از جمله برنامه های آموزشگاه ها عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد : در بخش دولتی 9 مرکز در استان برای آموزش فنی و حرفه ای فعال هستند .

 آرین نژاد معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این نشست برگزاری مسابقات فرهنگی چون خاطره نویسی ،مقاله نویسی و کارگاه های ادبی ،برگزاری جلسات نقد کتاب معرفی برترین کتاب ها با چاپ پوستررا از جمله برنامه های این اداره کل خواند.

 افروند معاون گردشگری میراث فرهنگی استان  نیز برگزاری جشنواره ای با نام گنجینه ی هنرواقوام با هدف جذب گردشگر و برگزاری تورهای آشنایی گردشگری را ار جمله برنامه های این سازمان عنوان کرد.

مسئول فرهنگی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تعداد 45 پایگاه اوقات فراغت  با پوشش 3 هرار نفر در استان فعال هستند.

عوض پور افزود: برگزاری دوره های آموزشی  برای جوانان به منظور افزایش خلاقیت و کارآفرینی ،بازدید جوانان و نوجوانان از کارگاه های تولیدی با محوریت کارآفرینی،آموزش قرآن و برگزاری مسابقات قرآنی ،آموزش مهارتهای زندگی ،ازدواج فاعتیاد و تحصیل را در برنامه ها  ی اوقات فراغت  دارند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی "ره" اعزام 166 به اردگاه های سفری ،برگزاتری جشنواره های فرهنگی قرآنی ورزشی ،برگزاری مسابقات نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه را از جمله برنامه های این نهاد مردمی خواندو افزود: مجموعا 6 هزارو 200 نفر از مددجویان در برنامه های تابستانه شرکت دارند.

منبع : واحد مرکزی خبر