سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

نقش مخالف - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نقش مخالف

Loading the player...

آیین های عزاداری در ماه محرم جلوه گاهی از ارادت شیعیان به اهل بیت پیامبر (ع) است که در این میان تعزیه خوانان جاجرم با برپایی آیین شبیه خوانی به نحوی خاص ارادت خود به قافله سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به نمایش می گذارند.
نمایش تعزیه در شهرستان جاجرم علاقه مندان فراوانی دارد و به همین دلیل گروه های زیادی از هنرمندان شبیه خوان در جای جای این شهرستان به برگزاری این آیین می پردازند.
برگزاری مراسمی همچون تعزیه داری و شبیه خوانی شیوه ای موثر و مفید برای انتقال ارزش های اسلامی و بیان مصیبت ها و حماسه های بزرگان دین در مقابله با ظلم و ستیز است و در این میان گروه های تعزیه خوان نیز با برگزاری آیین هایی خاص سعی در به تصویر کشیدن حادثه کربلا را دارند.
تعزیه خوان ها با جوشش احساس و عواطف خود با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند و با تصویری کردن مظلومیت یاران امام حسین در کربلا، اشک از چشمان بینندگان جاری می‌کنند.

مستند داستانی نقش مخالف کاری از سیمای استانی مرکز خراسان شمالی است که به موضوع مراسم تعزیه خوانی در شهرستان جاجرم می پردازد.

خلاصه داستان :  مرد جوان مدتها علاقمند است در مراسم تعزیه اباعبدالله الحسین (ع) نقش مخالف را بازی کند بعد از دو سال تلاش پی در پی سرانجام به آرزوی قلبی اش رسیده ودر جریان ایفای نقش نعزیه خوانی تحولی در وی صورت میگیرد و.....

عوامل برنامه :

تهیه کننده ، نویسنده و کارگردان : روح الله محمودی

مدیر تولید : ضیاء الله محمودی

تصویر بردار: ضیاء الله محمودی