نماز جمعه شهرستان ها

امام جمعه شیروان با اشاره به بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام (ره) و پانزده خرداد 42، گفت: لازمه ی  زنده ماندن یاد و خاطره ی امام و حفظ و حراست از میراث شهدای 15 خرداد، پیروی از منویات مقام معظم رهبری و ادامه راه حضرت امام خمینی (ره) است.

حجت الاسلام و المسلمین کوثری با تاکید بر اینکه هنوز دشمنی های دشمن تمام نشده است، تصریح کرد: دشمن هر روز جبهه جدیدی در مقابل ما می گیرد و امروز جبهه ی جنگ دیپلماتی و فرهنگی را پیش گرفته و ماباید با روحیه ی بسیجی و جهادی توطئه های دشمن را خنثی کنیم .  

خطیب جمعه اسفراین گفت : قیام پانزده خرداد سال 42 مبدا نهضت انقلاب اسلامی ایران و در حقیقت دستاورد این قیام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 بوده است .

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با گرامیداشت اروج ملکوتی امام خمینی و  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در اجتماع  زائران امام گفت : تذکرات معظم له راهگشای بسیار خوبی بود و همه باید هوشیار باشند و اجازه ندهند تا افرادی دست به تحریف شخصیت این بزرگ مرد تاریخ بزنند .

امام جمعه فاروج هم با بیان اینکه ۱۵ خرداد نقطه عطف مقاومت امت اسلامی در مقابل جباران عالم بود، گفت: مهمترین عوامل شکل ‏دهنده قیام ۱۵ خرداد، احساس و باور عمیق توده‏ مردم درباره دین ‏ستیزى، ارزش‏ستیزى و به حاشیه راندن دین از یک سو و حاکم کردن ارزش‏هاى مرده منحط غربى و غیر دینى از طرف دیگر بود.

 حجت الاسلام  و المسلمین  قلیزاده با اشاره به ثمرات شگرف اندیشه ها و افکار والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در  بیست و ششمین سالگرد ارتحال ایشان  افزود: بیداری اسلامی و تقویت روحیه ظلم ستیزی امروز مردم جهان، گوشه ای از این رخداد عظیم محسوب می شود.

امام جمعه شهر آشخانه هم  قیام خرداد را  سرآغاز تحولات و دگرگونی های شگفت آور دانست و گفت :بی تردید هیچ دگرگونی و انقلابی بدون زمینه قبلی و علت پدید نمی آید و این قیام نیز جنبشی ماندگار و اثر گذار و  نقطه عطفی در کارنامه انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود

حجت السلام و المسلمین احمدزاده همچنین با اشاره به سالگرد ارتحال امام افزود:اگرچه امروز امام از لحاظ فیزیکی در میان ملت ما نیستند اما وجود گرانبهای مقام معظم رهبری با هدایت های حکیمانه اش توانسته این انقلاب عظیم را از سخترین بحرانها عبور دهد که امروز موجب عظمت در دنیا شود

امام جمعه موقت جاجرم با اشاره به سخنان رهبری در جمع زائران مرقد امام (ره) گفت: هدف امام از انقلاب ،اثبات اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی بود.

حجت الاسلام آزموده در ادامه به انتصاب شایسته ی مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان  اشاره و تصریح کرد: در این 26 سال درایت رهبری باعث شده تا از همه فتنه ها به سلامت عبور کنیم.

خطیب جمعه ی گرمه هم با تاکید بر اینکه   حضرت امام خمینی (ره) پیروزی  انقلاب با اقتدار و استعانت از ذات اقدس الهی و تکیه بر توان مردم رقم زد و هیچگاه در مقابل ابر قدرتها کوتاه نیامد، افزود: بعد ازامام  جانشین شایسته ی ایشان  رهبر معظم انقلاب نیز رهبری نظام اسلامی را با درایت رهبری می کند.

حجت الاسلام والمسلمین گرمابی با اشاره به ادامه ی مذاکرات هسته ای نیز اظهار داشت: گروه 5+1 فرصت سوزی می کنند تا بین مسئولین نظام و مردم اختلاف ایجاد کنند و فتنه ی دیگری را رقم بزنند. 

خطیب  جمعه راز  هم مردم  را به پیروی از سبک زندگی امام (ره)  دعوت کرد و  گفت:  تجمل گرایی یک آفت رخلاقی است و  مسئولان باید سبک زندگی، خوراک، پوشاک و مسکنشان با مردم تفاوت فاحشی نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی با گرامیداشت یاد شهدای 15خرداد 42 هم گفت: کشتار 15هزار نفر از مردم به دستور شاه  در این روز، آن قدر مصیبت بزرگی بود که  امام (ره) این روز را تا ابد عزای عمومی اعلام کرد.

منبع : واحد مرکزی خبر