نماز جمعه شهرستان ها

امام جمعه شیروان گفت: آمریکا پس از شکستهای پی درپی در عرصه های مختلف امروز با زیاده خواهی ها  می کوشد رد پایی در ایران پیدا کند و برای جبران خسارتها و انزوای خود، در جهان رنگ و لعاب حقوقی ببخشد.

حجت الاسلام و المسلمین کوثری در ادامه با گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: فلسفه انقلاب اسلامی برقراری عدل و مبارزه با فساد است و قوه قضائیه باید به پشتیبانی این تفکر پایه های عدالت را با مبارزه جدی تر با فساد مستحکمتر سازد.

خطیب جمعه اسفراین هم با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان شناسه ی اصلی این ماه را نزول قرآن دانست و گفت: این ماه فرصتی استثنایی برای تقرب بنده به معبود است که باید آنرا غنیمت شمرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان ضمن تبریک روز تبلیغات اسلامی افزود: امروز جهان روی تبلیغات می چرخد و از منظر امام (ره) تبلیغات، مقالات، و سخنرانی و مجلاتی که بر خلاف اسلام ، عفت عمومی و مسائل کشور باشد حرام است و همه مسلمانان باید از آن جلوگیری کنند.

امام جمعه ی آشخانه هم با اشاره به تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدای غواص، گفت: این ها شهدای عالیقدری بودند که فریاد حضور خویش را در متن زندگی ما به گوش جهانیان رساندند و درست در دقایقی که انقلاب و ملت بزرگ ایران به حضور اقتدار آفرین آنها نیاز داشتند، حضور یافته و بر عزت و پایداری ملت بزرگ ایران افزودند.

حجت الاسلام و المسلمین  احمدزاده تصریح کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای ما قطعا شعارهای مردم در حمایت از مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های غرب را باور دارند و تردیدی نیست که تیم هسته ای ایران هم همانند تشییع کنندگان شهدای غواص، عزت اسلامی را خواسته و به دنبال پاسداری از آرمان های اسلام و انقلاب هستند.

خطیب  جمعه فاروج هم با اشاره به تشییع باشکوه شهدای غواص و گمنام، گفت:  پیام حضور باشکوه مردم در تشییع این پیکرهای دست بسته، تداوم راه شهدا و استقامت و پایداری در راه آرمانهای والای آنها بود.

حجت الاسلام والمسلمین قلیزاده همچنین با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه، افزود:

قوه قضائیه،  ضامن اقامه عدل و صحت عمل مردم و مسؤولان است لذا تقویت این دستگاه سبب دوری جامعه از بدیها و سالم ماندن اجتماع میشود.

امام جمعه ی جاجرم با غیر منطقی دانستن زیاده خواهی دولتمردان آمریکایی در مذاکرات افزود: ما همه مذاکره کنندگان را حمایت می کنیم ولی هیچ گاه ذلت را نمی پذیریم ،آمریکا در مذاکرات هیچ‌ گاه اهل تعامل منطقی نبوده و نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی همچنین با اشاره به آغاز کلاسهای اوقات فراغت ،افزود: بهتر است هزینه ای که در این کلاسها می شود در جهت ارتقاء فرهنگ دینی و اسلامی فرزندانمان باشد.   

امام جمعه گرمه هم با اشاره به تشییع باشکوه پیکر مطهر شهیدان دوران دفاع مقدس و شهدای غواص، حضور گسترده مردم در این مراسم را نشانه ارادت و وفاداری ملت ایران به آرمانهای انقلاب اسلامی دانست.

 حجت الاسلام و المسلمین گرمابی هدف اصلی آمریکاییان از ایجاد چالش در پیش روی ملت و دولت ایران را تلاش برای خسته کردن مردم و بی‌اعتمادی مردم نسبت به ‌نظام عنوان و تصریح کرد: دولت آمریکا باید بداند حضور مردم در عرصه‌های مختلف، نشانه عمق وفاداری آنها به نظام است و ملت ایران در این راه هیچ‌گاه خسته نخواهند شد و با پیروی از سیره امامان، در برابر ظلم، زیاده‌خواهی و روز گویی خواهد ایستاد.

خطیب جمعه راز با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران ،گفت: این شخصیت والا یک الگوی کامل انسانی و از بزرگترین مقاومان ومبارزان در مقابل صهیونیست بود.

 حجت الاسلام و المسلمین نوروزی همچنین قوه ی قضائیه را ملجا و پناهگاه مظلومان دانست و تصریح کرد: اجرای عادلانه احکام برای همه افراد با هر جایگاه و مقامی نشان دهنده ی این است که نظام جمهوری اسلامی برای کسی فرق و امتیازی قائل نیست و با همه متخلفات یکسان برخورد می کند.

منبع : واحد مرکزی خبر