نماز جمعه شهرستان ها

خطیب جمعه شیروا

در خطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) / با اشاره سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسوولان نظام  گفت : رهبر معظم انقلاب با مرور خط قرمزهای مذاکرات هسته ای ، و بیاناتشان آرامشی به ملت ایران دادند که پشتوانه ای قوی و محکم برای  تیم مذاکره کننده و دولت است.

حجت الاسلام و المسلمین کوثری هفتم تیرماه، سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران بی گناهش را گرامیداشت و افزود: بهشتی یک ملت بود، خوب زندگی کرد و خوب به سعادت رسید.

وی با اشاره به 5 تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: باید با محبت بیشتر، کانون خانواده را گرمتر، استرس ها را کمتر و معتادان را ترغیب به ترک اعتیاد کنیم.

امام جمعه اسفراین نیز در خطبه های این هفته گفت : بیانات رسای مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام بسیار پراهمیت ، صریح و روشن و راهگشا بود

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: در مذاکرات هسته ای طرف مقابل ما آمریکاست و این کشور هیچگاه بر عهد خود وفادار نبوده است/ بنابراین تیم مذاکره کننده کشورمان باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند .

وی  همچنین با گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود : قوه قضائیه یكی از اركان مهم و اساسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که وظایف حساس و پیچیده ای بر عهده دارد .

امام جمعه آشخانه هم گفت : بیانات عالمانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان ارشد نظام بار دیگر چیدمان بازی آمریکایی ها را به هم ریخت/

حجت السلام  والمسلمین احمدزاده اظهار داشت:آمریکا به عنوان یک استراتژی چند لایه همچنان در مذاکرات هسته ای نقش آفرینی می کند تا قوت ها و ظرفیت های ایران را به عنوان نقطه ضعف مان نشان بدهد.

وی با بیان اینکه 70 در صد زندانی ها مرتبط با مواد مخدر هستند افزود : وقت آن رسیده است که همه نهادهای دولتی/ حقوقی و خیران یک دل و یک زبان برای حل این معضل تصمیم جدی بگیرند.

امام جمعه فاروج نیز در نماز جمعه این شهرستان گفت: بیانات رهبری در حوزه هسته ای صریح و روشن بود و ایران اسلامی با وحدت ملی در مسأله هسته‏ای، به‏دنبال توافق خوب و مخالف توافق بد است.

حجت الاسلام والمسلمین قلی زاده با گرامیداشت هفته قوه قضاییه، افزود : مطالبه مردم از دستگاه قضا / دقت و قاطعیت، سرعت در رسیدگی پرونده ها است.

وی   با اشاره به  5تیر، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و  با بیان اینکه عزم جدی جمهوری اسلامی مبارزه با مواد مخدر است  و گفت: تقدیم بیش از 3 هزار و 700 شهید و هزاران مجروح و جانباز در راه مبارزه با این معضل، نشان دهنده عزم راسخ مسئولان کشور در ریشه کنی اعتیاد است.

امام جمعه جاجرم ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی گفت : رمز موفقیت قوه قضاییه / آشنایی کامل قضات با احکام دین اسلام است و ما امروز امنیت کشورمان را مرهون زحمات این عزیزان هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی / با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه توافق خوب/ توافقی است که عادلانه / منصفانه / عزت مندانه با حفظ منافع ملی و رعایت خط قرمز هاست گفت : تنها رمز موفقیت ما در مقابل استکبار و غرب فقط اجرای اقتصاد مقاومتی است. 

وی همچنین با اشاره به مزاکرات هسته ای گفت : همه مردم و مسئولان ایران باید همدل و همزبان باشند تا توافقی خوب حاصل شود.

امام‌جمعه گرمه هم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام و دفاع از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تصریح کرد: همه باید به مقام معظم رهبری اقتدا کنیم و پیرو امر ولی‌فقیه باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین گرمابی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) گفت : این بانوی بزرگوار اسلام بر گردن همه بشریت حق دارد و زنان  ما باید از ایشان در زندگی وهمسر داری الگو بگیرند.

وی همچنین شهادت شهید بهشتی، شهادت قضات و نمایندگان مجلس را نتیجه غفلت مردم در انتخاب بنی‌صدر دانست.

امام جمعه راز نیز با اشاره به شهادت مظلومانه شهدای هفتم تیرگفت : به گفته امام فقید جمهوری اسلامی / دکتر بهشتی مظلوم زیست و مظلومانه به شهادت رسید.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی نیز هفته قوه قضاییه را گرامی داشت و  افزود : قوه قضاییه حامی جان و مال و آبروی و امنیت  مردم است.

وی با اشاره به خشکسالی های اخیر / به مردم توصیه کرد با صرفه جویی آب از جیره بندی آن جلوگیری کنیم.

منبع : واحد مرکزی خبر