نماز جمعه شهرستان ها

امام جمعه شیروان  با گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت ا...طالقانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی و تریبون نماز جمعه نیز رسانه ای برای هدایت گری و بصیرت افزایی است.

حجت الاسلام و المسلمین کوثری افزود:  نماز جمعه در حقیقت خط مشی نظام و سبب اتحاد و انسجام امت اسلامی می شود. وی با اشاره به توافقنامه هسته ای گفت: هر چند مسئولان آمریکا همواره با رجز خوانی خود را قهرمان و پیروز این میدان میدانند اما پیروز واقعی این عرصه ملت ایران است.

امام جمعه اسفراین نیز نقش نماز جمعه در اعتدال بخشی سیاسی و اجتماعی جامعه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را  بی بدیل  دانست و گفت:  نماز جمعه تاکنون توانسته بسیاری از تندری و کندروی های سیاسی و اجتماعی در جامعه را معتدل و منطقی تر کند .حجت الاسلام و المسلمین محمدیان همچنین با اشاره به تحلیل های متفاوت در خصوص موافقتنامه هسته ای خاطرنشان کرد: عیار واقعی این توافق نامه را باید در سخنان مقام معظم رهبری جستجو کنیم.

خطیب جمعه آشخانه هم با اشاره به 5 مردادماه سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه، نماز جمعه را نتیجه ی حرکت شجاعانه امام و مردم در بر پایی نظام اسلامی دانست و  گفت: در طول تاریخ انقلاب در 830 نقطه کشور شاهد آثار و برکات نماز جمعه هستیم. حجت الاسلام و المسلمین احمد زاده با تاکید بر اینکه دشمنان ایران در تلاش هستند با ایجاد چهره های ساختگی ملت ایران را از ادامه ی مسیر انقلاب خسته نشان دهند، تصریح کرد: مردم و مسئولان باید در برابر ترفند های دشمن هشیارانه عمل کنند.

امام جمعه فاروج با اشاره به قطعنامه شورای امنیت درخصوص مسئله هسته ای گفت: کشورهای غربی و آمریکا بعد از این قطعنامه خواهان این هستندکه ایران نگرشش را در منطقه خاورمیانه از جمله رژیم جعلی صهیونیستی و نیز مسئله تروریسم در سوریه، عراق و یمن تغییردهد و این بدین معناست که ایران از اصول و آرمانهای خوددست بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین  قلی زاده بااشاره به باورهای غلط غربیها درخصوص ایران

افزود: بر اساس تجارب تاریخی دولت آمریکا به هیچ وجه قابل اعتمادنیست و وظیفه مسئولان رعایت مصالح ملی و وظیفه ملت نیز اتحاد و دوری از دودستگی است.

امام جمعه جاجرم نیز ضمن گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور  گفت:  برکات نماز جمعه در نظام اسلامی بسیار زیاد است از جمله ی آن حفظ نظام ،تقویت اسلام و بصیرت افزایی دینی و سیاسی مردم است.  

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به توافقنامه مذاکرات هسته ای افزود:  موضع ما در برابر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد و ملت ما مقتدرانه در برابر ظلم و استکبار خواهند ایستاد .  وی خاطر نشان کرد: اکنون نباید به بهانه ی توافق دست به واردات بی رویه زد چرا که در این صورت به تولیدات داخل ضربه وارد می شود

خطیب‌ جمعه گرمه نیز با اشاره به اهمیت اقامه ی نماز جمعه و بزرگداشت این مراسم معنوی و تجلیل از مقام آیت ا...طالقانی به عنوان اولین امام جمعه در نظام جمهوری اسلامی گفت: در بین همه ی فرائض و واجبات شرعی حج و نماز جمعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در قرآن کریم نیز به این دو مهم اشاره شده است.

حجت الاسلام و المسلمین گرمابی مهمترین عنصر مورد توجه در نماز جمعه را ایجاد وحدت و انسجام بین مسلمین دانست و افزود: در تمام طول انقلاب نماز جمعه پشتیبان نظام و ولایت بوده است.

خطیب جمعه راز هم ،آثار و برکات نماز جمعه را همگرایی اجتماعی و پشتیبانی از نظام و ولایت دانست و  گفت: شاکله ی  اصلی نماز جمعه و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه توسط امام خمینی (ره) پایه گذاری شده است.

حجت اسلام والمسلمین نوروزی پیروزی بزرگ ایران در مذاکرات هسته ای را نتیجه درایت رهبری و بردباری مردم دانست و گفت: پایبندی به اصول انقلاب و ظلم ستیزی از آرمان های همیشگی این نظام است.

منبع : واحد مرکزی خبر