سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

نوا و نما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نوا و نما

Loading the player...

استان خراسان شمالی با وجود اقوام مختلف از جمله کرد، ترک، ترکمن، تات و فارس گنجینه‌ای از رسوم مختلف است. مردم روستایی این استان حافظان خوبی برای رسوم گذشتگان خود هستند. این گروه از جامعه خراسان شمالی که تعداد آنها بیشتر از شهرنشینان است پایبندی به رسوم را همچنان رعایت کرده‌اند.

خراسان شمالي از جاذبه هاي طبيعي و تاريخي با ارزشي برخوردار است. جاذبه هاي فرهنگي استان خراسان شمالي امروزه به يكي از مهم ترين ابزارهاي منطقه جهت جلب گردشگران مختلف ايراني و خارجي تبديل شده است. صنايع دستي استان خراسان شمالي كه توسط قوم هاي گوناگون اين خطه ساخته مي شوند؛ هر يك از ويژگي ها ي منحصر به خود برخوردار است. موسيقي استان خراسان شمالي نيز مخلوطي از نواهاي گوناگون همراه با اشعار زيباي محلي است كه براي گردشگران شنيدني و ديدني است. لباس هاي محلي هر يك از اقوام ياد شده نيز از ديگر جاذبه هاي فرهنگي استان خراسان شمالي به شمار مي آيند.

نوا و نما عنوان برنامه ای ست که در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تولید و از شبکه سراسری شما به روی آنتن رفت. محور اصلی برنامه نوا و نما معرفی آداب و رسوم  و سنن بومی و محلی استان می باشد.این برنامه از آیتمهایی همچون : کلام مجری – گزارش مردمی – میهمان – کارشناس – معرفی شهرها و روستاها – شناساندن صنایع دستی  و سوغات نقاط مختلف استانتشیل شده است.

عوامل برنامه:

مجریان :جواد اسکندریان و سرکار خانم محمدی

کارگزدان: مسعود انفرادی

تهیه کننده:محسن سرداریان

صدابرداران: احسان حسن پور و احسان صابریان

تصویربرداران: حسن نیا، عباس کیانپور

تدوین گران: رسول فرحبخش و حسن بهادری