سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

نورافشانی و جشن کاروان خودرویی در شب میلاد حضرت مهدی(ع) - نمایش محتوی خبر

 

 

نورافشانی و جشن کاروان خودرویی در شب میلاد حضرت مهدی(ع)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی، حجت الاسلام سالاری رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی  در نشست برنامه ریزی هماهنگی جشن‌های نیمه شعبان و یوم الله ۱۲فروردین گفت: در شب میلاد حضرت مهدی موعود(عج) شهر‌های استان و در بجنورد در امام زاده سیدعباس(ع) توسط شهرداری و بسیج نورافشانی می‌شود.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به جشن کاروان خودرویی در همه شهر‌ها و روستا‌های استان اظهار داشت: ساعت۱۷ فردا، ۸فروردین از ۷نقطه شهر بجنورد، حدود ۵۰خودرو حرکت می‌کنند و در محل مصلی بجنورد به هم می‌پیوندند و سپس در سطح شهر با پخش آوا‌های مولودی خوانی جشن نیمه شعبان را بر پا می‌کنند.

حجت الاسلام سالاری افزود: ۳۰روحانی مستقر در روستا‌های استان مستقر هستند و مراسم جشن خودروی در روستا‌ها هم برگزار می‌شود.

وی برپایی جشن و گرو‌ه های سرود سیار در ۷نقطه از  بجنورد و دیگر شهر‌های استان در شب و روز نیمه شعبان، در امام زادگان شاخص استان و امام زاده سیدعباس بجنورد و در فضای باز، پخش دعای ندبه، اجرای برنامه محوری در مصلی امام خمینی(ره) بجنورد در روز نیمه شعبان، توزیع ۱۱هزار پرس غذا در قالب ۷۲دیگ، در بجنورد و شیروان و اجرای برنامه‌های شاد با اجرای موسیقی، بدون حضور عموم مردم و انتشار در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های نیمه شعبان در خراسان شمالی اعلام کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی همچنین از برپایی مراسم ویژه ۱۲فروردین؛ روز جمهوری اسلامی در یکی از اماکن بجنورد خبر داد.

حجت الاسلام سالاری همچنین تاکید کرد: برپایی آیین‌های دینی و مذهبی و سیاسی، دینداری و ولایت مداری مردم را تقویت و مودت، همدلی و وحدت بین مردم ایجاد می‌کند.