سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

نوروز 1400 با شبکه اترک - نمایش محتوی خبر

 

 

نوروز 1400 با شبکه اترک

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزخراسان شمالی، شبکه اترک با برنامه‏های : « عید شما مبارک »  ، « واینک بهار » و  « بهار بارون » مهمان خانه های گرم اهالی خراسان شمالی می شود.

 « عید شما مبارک » ؛ عنوان ویژه برنامه تحویل سال سیمای اترک است که با هدف ایجاد لحظاتی شاد ومفرح  در ساعات پایانی سال 1399 و دقایق آغازین سال 1400 تهیه وتولید می گردد.  این برنامه سعی دارد با  نمایش طنز صبر خان ( شخصیت عروسکی دوست داشتنی و محبوب ) با حال و هوای نوروزی ، موسیقی تصویر ، دوربین مخفی ، کارشناس مذهبی ، نمایش ، گزارش از خانه سالمندان ، ارتباط با پلیس راه ، پیام های سلامت ،  مرزبانان غیور ، وله های نوروزی ، تلفن و پیامک های مردمی  و... لحظات به یاد ماندنی را در ذهن مخاطبانش به یادگار بگذارد.

ویژه برنامه « عید شما میارک » به تهیه کنندگی رسول فرح بخش ساعت 11 روز شنبه سی اسفند سال 99 به مدت4 ساعت از سیمای اترک به صورت زنده پخش می شود.

همچنین« عید شما مبارک » در تعطیلات نوروز هم هر شب با هدف ایجاد فضای شاد و بهاری همراه بینندگان است و می کوشد در کنار معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان ، با بخش های متنوع  شامل :   نمایش طنز شخصیت عروسکی صبرخان  ، دعوت از مهمانان در زمینه های گوناکون ، موسیقی های محلی و پاپ ، آشنایی با نخبگان و هنرمندان ، سلامت باشیم ، و... ساعات خوشی را برای مخاطبانش فراهم کند.

 گزارش ، ارتباط با کارشناسان انتظامی پلیس راهور ، گزارش از حوزه سلامت  ، معرفی کتاب  ، تلفن و پیامک های مردمی و... از دیگر بخش های « عید شما مبارک » می باشد که شب های نوروز ساعت 21 به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی رسول فرح بخش به صورت زنده از سیمای اترک روی آنتن می رود.

صدای اترک نیز با برنامه های « واینک بهار» ، «عید شما مبارک » و  « بهار بارون » زمزمه ها و نغمه های بهاری را برای شنوندگانش می نوازد.

«واینک بهار »  ویژه برنامه تحویل سال صدای اترک است که باهدف ایجاد فضای شاد و مفرح همراه با معنویت و همدلی در لحظات تحویل سال تهیه و تولید می شود. آیتم هایی متناسب با فضای معنوی این روز طراحی شده است که عبارتند از پیام هواشناسی ، پلیس راه ، کارشناس مذهبی ، آرزوی سلامتی با گویش های متفاوت مردم ، شعار سال ، معرفی آداب و رسوم محلی مردم خراسان شمالی ، بیانات مقام معظم رهبری ، بسته سال تحویل، ارتباط تلفنی با مدافعان سلامت و...  از دیگر بخش های برنامه است.

« واینک بهار » به تهیه کنندگی زهرا تیمورزاده از ساعت 10صبح روز شنبه سی اسفند به مدت 4 ساعت به صورت زنده از صدای اترک پخش می شود.

«بهاربارون » دیگر برنامه صدای اترک است که در تلاش است با ایجاد روحیه شاد در مخاطبان نوروزی خود لحظات خاطره انگیزی را برای آنان پدید آورد. ارتباط با مراکز مختلف مانند : بهداشت  ، هواشناسی و پلیس راه ، گزارش ، بخش های متعدد کارشناسی ، پخش موسیقی های با کلام و بی کلام مفرح و شاد بومی محلی ، مسابقه ، مشاهیر استان ، آداب و رسوم نوروز در استان ، تلفن و پیامک های مردمی و... بخش های از  این برنامه زیبا و شنیدنی نوروزی می باشد.

«بهاربارون » به تهیه کنندگی مریم سلمانی طبری در ایام نوروز هر روز ساعت 9 به مدت 2 ساعت از صدای اترک به صورت زنده پخش می شود.

همچنین برنامه رادیویی« عید شما مبارک » نیز، در بخش های مختلف با نمایش های کوتاه و موضوعی ، بخش های لطیفه ، شوخی با موسیقی ها ، یادی از قدیما ، بازی های خانگی و سرگرمی و... می کوشد با ایجاد فضایی شاد و نوروزی اوقات خوشی را برای شنوندگان فراهم کند. گزارش،  ارتباط با پلیس راه ، ارتباط با هواشناسی، پیام های سلامت ، معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان ، مسابقه ،  تلفن و پیامک و... از دیگر بخش های برنامه است.

«عید شما مبارک » به تهیه کنندگی مجید حمزانلوئی در ایام نوروز هر روز از ساعت 17:30 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به طور زنده با شنوندگان همراه است.