سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

نگاهی به واحد پشتیبانی فنی - محتوای نمایش فنی

 

 

نگاهی به واحد پشتیبانی فنی

 

واحد پشتیبانی فنی مرکز خراسان شمالی در سال 85 افتتاح و با بکارگیری از نیروهای مستعد و سخت کوش ، موفق به راه اندازی و بهره برداری از 7 استودیو صدا و تصویر در دو محل متفاوت این سالها گردید.

پس از تلاش های بی وقفه موفق به گذر از آنالوگ به دیجیتال شد و در این لحظه تمامی بستر صدا و تصویر در مرکز خراسان شمالی بصورت دیجیتال است که جزئ مراکز اول در این امر بوده است.

با توجه به افزایش پهنای باند وسرعت انتقال اطلاعات بر روی بستر شبکه های رایانه ای و همچنین بالارفتن قابلیت اطمینان این شبکه ها، امروزه در اکثر شبکههای رادیووتلویزیونی دنیا از سامانه های نرم افزاری با قابلیت اتصال و کنترل سخت افزارهای رایانه ای و غیر رایانه ای استفاده می شود .

این سامانه ها علاوه بر کاهش هزینه های جاری و استهلاک تجهیزات و تقلیل نیروی انسانی مورد نیاز و همچنین سهولت اجرای کار، قابلیتهای بسیار زیادی را نیز در اختیار قرار خواهد داد. از جمله تعریف نحوه کار دلخواه و جلوگیری از انجام روش های سلیقه ای، ارائه آمار بسیار جامع و دقیق از عملیات صورت گرفته، جلوگیری از دوباره کاری و انجام کارهای غیرمجاز توسط کاربران و بسیاری امکانات دیگر که هر کدام به نوبه خود بسیار با ارزش می باشد.

پشتیبانی فنی مرکز با سابقه اجرای موفق اتوماسیون تصویر و ایجاد تحول در سیستمهای تدوین و تأمین برنامه و همچنین با داشتن تخصص کافی در زمینه IT و با انجام مشاوره با کارشناسان ستاد، از مدتها پیش اقدام به تحقیق و مطالعه در زمینه دستیابی به دانش فنی لازم و نیز انتخاب یک سامانه جامع دیجیتال نموده است. به خواست پروردگار هم اکنون واحد پشتیبانی فنی مرکز مفتخر است به اجرای و استفاده چندین ساله از پروژه ای که قادر به پاسخگویی بسیاری از نیازهای مرکز بوده و در میان سایر مراکز جزء اولین ها می باشد.

در حال حاضر از اجرای اتوماسیون صدا در مرکز نیزسالها میگذرد و میزان رضایت کاربران از امکانات اجرا شده جدید بسیار بالا میباشد.

از دیگر اقدامات شاخص واحد پشتیبانی فنی مرکز خراسان شمالی میتوان به تجهیز واحد سیار HD ، انتقال کلیه استودیوها و سیستمهای اتوماسیونی به سایت جدید مرکز و نصب و راه اندازی نودال و ماشین روم مرکز نام برد.پربیننده های فنی