Skip to Content

هزینه کرد بیش از یک میلیارد ریال برای بازسازی منازل مددجویان خراسان‌شمالی

شناسه : 339424625

هزینه کرد بیش از یک میلیارد ریال برای بازسازی منازل مددجویان خراسان‌شمالی

هزینه کرد بیش از یک میلیارد ریال برای بازسازی منازل مددجویان خراسان‌شمالی

 مدیر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: امسال بیش از یک میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی منازل مددجویان استان هزینه شده است.

به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، علی نوری، با بیان اینکه در سال جاری منازل ۷۳۷خانواده مددجوی  استان مورد باز سازی و تعمیر قرار گرفت، اظهارکرد: اعتبارات هزینه شده در این بخش از محل منابع دولتی و کمک های مردمی تامین شده است.

وی مجموع اعتبار هزینه شده  در این بخش را بیش از هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بیش از یک میلیارد و۶۰۰ میلیون ریال از این اعتبار توسط کمک های مردمی تامین و باقی مانده هم از محل منابع دولتی هزینه شده است.

نوری با بیان اینکه خدمات عمرانی کمیته امداد هرساله در بخش های خرید،احداث، بهسازی و تعمیر مسکن انجام می‌شود، بیان کرد: امسال ۷۵ مورد سرویس بهداشتی و ۱۲۵ مورد حمام هم برای مددجویان کمیته امداد احداث شده است .

وی با بیان اینکه سیاست های توانمندسازی مددجویان به خصوص در زمینه اشتغال و مسکن اولویت مهم در این نهاد است ،خاطر نشان کرد: تامین مسکن مددجویان تحت حمایت یکی از اهداف اساسی و مهم این نهاد به شمار می رود، به صورتیکه سالانه خدماتی از قبیل احداث مسکن شهری و روستایی، خرید مسکن مهر، سرویس بهداشتی، حمام، تعمیرات کلی و جزیی مسکن برای جامعه هدف این نهاد انجام می شود.

نوری با اشاره به  ارزیابی انجام شده در رابطه با تعمیرات و بازسازی منازل مددجویان در سطح شهرستان ها، گفت: بیشترین واحدهای بازسازی شده متعلق به شهرستان بجنورد و شیروان است .

وی افزود: امسال ۱۴۲ واحد مسکونی در اسفراین، ۱۷۶ واحد در بجنورد،  ۳۸  مورد در جاجرم، ۹۶مورد راز و جرگلان،  ۱۴۲ مورد در شیروان،  ۷۶ مورد در فاروج ۷۴ مورد در مانه وسملقان، و۱۱ مورد منزل مددجویی در گرمه مورد بازسازی قرار گرفت.

مدیر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد خراسان‌شمالی با بیان اینکه مقاوم سازی مسکن مددجویان در دو بخش تعمیرات کلی و جزیی انجام می شود ،گفت: امسال ۶۰۲  مورد تعمیرات کلی و ۱۳۵ مورد هم تعمیرات جزیی توسط این نهاد انجام شده است

منبع : ايسنا