سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

همایش طلایه داران تبلیغ و فعالان عرصه مساجد در اسفراین برگزار شد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش طلایه داران تبلیغ و فعالان عرصه مساجد در اسفراین برگزار شد

همایش طلایه داران تبلیغ و فعالان عرصه مساجد در اسفراین برگزار شد


همایش طلایه داران تبلیغ  و فعالان عرصه مساجد در راستای هماهنگی بیشتر با مبلغین در محل مسجد اعظم امام خمینی (ره) اسفراین برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ما همایش طلایه داران تبلیغ  و فعالان عرصه مساجد بمناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام با حضور مدیرکل سازمان تبلیغات استان خراسان شمالی، مسوول امور مساجد شهرستان های خراسان بزرگ ، امام جمعه اسفراین ، مسئولین هیئت های مذهبی، مداحان و اعضای کانون مداحان، به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین برگزار شد.

مسوول امور مساجد شهرستان های خراسان بزرگ در این همایش با تسیلیت ایام فرارسیدن ماه محرم الحرام به اهمیت تبلیغ دین و احیای ارزش های اسلامی در ماه محرم اشاره کرد وافزود : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید بر احیاء باورهای دینی در جامعه و نسبت به اهتمام مبلغین به امر تبلیغ انجام فرایض دینی عزاداران حسینی به‌عنوان هدف ابا عبدالله الحسین (ع) و زنده نگهداشتن عزاداری بر اهل بیت (ع) پیامبر(ص) تلاش کرد.

وی تاثیر گذارترین رسانه ی محلی را مسجد و منبر بیان کرد و افزود : مبلغین باید ازظرفیت مساجد و هیاتهای مذهبی برای اشاعه چهره به چهره فرهنگ حسینی استفاده بکنند  .

حجت الاسلام علی حیدرزاده گفت : مساجد باید فرهنگ غنی اسلامی را به جامعه و افرادی که در آن زندگی می کنند به خوبی پمپ پاژکند و اگر امروز می بینیم بعضی از معضلات از جمله طلاق در جامعه گسترش یافته بدلیل این است که نتوانستیم در مساجد خوب کار کنیم و از این ظرفیت استفاده کنیم .

رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی اسفراین نیز در حاشیه برگزاری این همایش به خبر نگارما گفت : در آستانه فرا رسیدن ماه محرم همایش طلایه داران تبلیغ  و فعالان عرصه مساجد با هدف دریافت سرفصل های تبلیغی و ایجاد وحدت رویه در بین مبلغین و مبلغات اعزامی به مساجد و هیئات مذهبی شهرستان اسفراین در ماه محرم، انسجام و سازماندهی روحانیان اعزامیبرگزار می شود .

وی گفت : تاکنون تعداد 95 نفر ازمبلغین اعزامی برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های عزاداری ماه محرم از حوزه های علمیه قم و مشهد برای فعالیت مذهبی و تبلیغی بهاین شهرستانهجرت کرده اند.

حجت الاسلام مجید بداریه افزود : این روحانیان اعزامی به مساجد شهر و روستاهای شهرستان اسفراین در ماه محرم افزون بر هدایت و مدیریت برنامه های عزاداری، از فرصت ماه محرم برای فعالیت های تبلیغی دینی و اسلامی استفاده کرده و برنامه هایی نظیر کلاس های قرآن، احکام، پاسخ گویی به سؤالات و شبهات شرعی، دوره های تفسیر قرآن و ... را نیز در روستاها و مناطق مختلف شهرستان خواهند داشت .

منبع : واحد مرکزی خبر