سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه‏ های شبکه اترک در سالروز ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه‏ های شبکه اترک در سالروز ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد

ویژه برنامه‏ های شبکه اترک در سالروز ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ صدای اترک با برنامه‏های         « پیر جماران » و « قیام ماندگار»  شنوندگان را همراهی می کند.

 « پیر جماران » در چهاردهم خرداد ماه مصادف با سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از صدای استانی اترک پخش خواهد شد .این برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با سیره و روش امام خمینی (ره) با دعوت از مسئولان و کارشناسان سیاسی و مذهبی سعی دارد تا ظلم ستیزی امام و دیدگاههای ایشان را درباره قیام مردم و  سیره انبیاء و امامان را تشریح کند.

گزارش ، ارتباط زنده با کاروانهای اعزامی از استان به مرقد امام (ره) ، پخش گزیده ای از فرمایش های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، مرثیه های مرتبط با ارتحال امام (ره)، ارتباط زنده با حرم امام راحل ، تلفن و پیامکهای مردمی ، معرفی کتاب و... بخش هایی از برنامه است.

« پیر جماران »  سه شنبه چهاردهم خرداد ماه از ساعت 10 به مدت نود دقیقه از صدای اترک  به صورت زنده پخش خواهد شد .

« قیام ماندگار » نام برنامه ای دیگر صدای اترک است که به مناسبت قیام باشکوه 15 خرداد 1342 در روز چهارشنبه به روی امواج می رود و با حضور کارشناسان به بررسی اهداف و دستاوردهای قیام خونین و تاریخ ساز پانزدهم خرداد می پردازد و موضوع بصیرت و بیداری مردم در زمان را بررسی می کند.  

ارتباط مستقیم با شهر مقدس قم ، پخش گزیده ای از سخنان حضرت امام خمینی (ره) در روز تاریخی 15 خرداد ، گزارش های مردمی ، سخن بزرگان در رابطه با قیام 15 خرداد ، انعکاس تلفن ها و پیامک های مخاطبان ، کلام بزرگان ، کارشناسی ، گزارش از ورامین محل قیام مردم در روز 15 خرداد  از جمله بخش های این برنامه است.

 

«قیام ماندگار» روز چهار شنبه 15 خرداد از ساعت 10 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از صدای اترک به روی آنتن می رود.

تهیه کنندگی برنامه های « پیر جماران » و « قیام ماندگار» بر عهده ابراهیم نسیمی است و گویندگان جواداسکندری و اعظم صادقی می باشند.

سیمای شبکه اترک نیز در برنامه «قبول باشه» ویژه ماه مبارک رمضان در شب های 14 و 15 خرداد ماه با بخش های مختلف شامل : گزارش های مردمی در مورد شخصیت بارز امام خمینی (ره) ، گزیده ای از فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ، مرثیه های مرتبط با ارتحال امام (ره) ، تلفن و پیامک های مردمی ، یاد یار ( تصاویر و گفتگوی یاران قدیمی امام راحل) ،کلام بزرگان در رابطه با قیام 15 خرداد ، تبیین بصیرت و بیداری مردم در قیام 15 خرداد سال 42 و... ببیندگان را همراهی می کند.