سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه اربعین حسینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه اربعین حسینی

Loading the player...

ویژه برنامه اربعین حسینی به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از ساعت 21 الی 22 از شبکه اترک تولید و پخش شد.  آیتم های این برنامه شامل پخش زنده از پیاده روی کربلا و گزارش مردمی و شور و حال حسینی مردم می باشد . در این برنامه با پخش وله و نماهنگ شور و حال مردم را بیشتر می کنند .

مردم متدین استان خراسان شمالی در سالروز اربعین حسینی با بستن بیرق های سیاه عزا در مساجد، حسینه ها، تکایای شهر و روستاها و سر درب منازل و مغاره های خود، با قافله سالار دشت کربلا حضرت زینب کبری(س) هم ناله شده و با فریاد یا حسین یا حسین بار دیگر حادثه عاشورای 61 هجری قمری را در دل دوستداران و عاشقان اهل بیت (ع) زنده کردند .

دربرنامه کارشناس مذهبی دعوت کردند تا با  حضور در برنامه  در باره فلسفه اربعین و درسها و عبرتها  عاشورا محبت و حماسه حسینی و ارتباط آن با حماسه امام خمینی (ره) بحث و گفتگو کنند . پخش زیارت اربعین  و گزارشهایی از شهرستانها مختلف استان درباره اداب و رسوم مردم خراسان شمالی در برگزاری اربعین امام حسین (ع)  تهیه و پخش  شد .

 همچنین در این برنامه با استفاده از  گزارشگران افتخاری حال هوای مردم در برگزاری مراسم اربعین در شهرستانهای مختلف پرداخته شد .  گزارشگران مرکز هم  در بجنورد مستقر ومراسمها را پوشش دادند.  ویکی دیگر از  آیتم هایی که در این برنامه بسیار استقبال شد درباره عدد 40 اربعین در ادب فارسی بود  وهمچنین ارتباطهای زنده با کربلا و مشهد مقدس هم برقرار شد .

 

سال تولید: 95/8/30

تهیه کننده : علی رحیمی

دستیار تهیه : مجتبی تدبری

تصویربردار : علی گریوانی ، علی سبحانی

گویندگان : امیر رئوف نیا و کبری محمدی