ویژه برنامه مبعث

ویژه برنامه مبعث عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام ، محمد مصطفی از شبکه اترک خراسان شمالی به مدت 1 ساعت از ساعت 21 به روی آنتن می رود .

آیتم های برنامه شامل گزارش مردمی و جشن هایی که در مساجد برگزار می شوند ، کارشناس مذهبی ، ارتباط با مشهد مقدس ، تلفن های مردمی و مداحی و ... می باشد .

روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.

حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

 

 

 

Loading the player...
سال تولید: 96/2/4
عوامل تولید:

 

تهیه کننده: علی ظریفیان

گوینده: جواد اسکندری و رضا انصاری

تصویربردار : علی سبحانی ، رضا خدادادی ، رضا اسکندری

کارگردان : محمد تقی علی آبادی

تدوین : حسین بهادری