ویژه برنامه های سیمای اترک

سیمای استانی اترک با ویژه برنامه ‏های« قبول‏باشه »  و « تاج بندگی» در وقت افطار و سحر مهمان روزه‏دارن و سحرخیزان  می باشد. « قبول‏باشه» کاری از سیمای شبکه اترک به تهیه کنندگی حجت‏دهقانی برنامه‏ای 60 دقیقه ای است که قبل از افطار با آیتم هایی همچون تا بهشت (گزارش از افرادی که با از خودگذشتگی در زندگی به همنوعان خود کمک کرده اند)، نماز اول وقت (معرفی مساجد برگزارکننده نماز اول وقت در سراسر استان ) ، قرائت قرآن ، گزارش مردمی ،  دعوت از کارشناسان مذهبی ، احکام رمضان، بهداشت و تغذیه در ماه مبارک رمضان ،درهمین نزدیکی (ارتباط با ستاد دیه زندانیان غیرعمد و انجمن حمایت از بیماران خاص در جهت معرفی خیرین و تشویق برای کمک رسانی)، مسابقه قرانی ، دعای روزهای ماه مبارک رمضان، ادعیه، پخش اذان مغرب و... همراه روزه داران می باشد .
 «تاج بندگی» نیز عنوان برنامه‏ای 70 دقیقه ای است به تهیه کنندگی مجتبی تدبری که از سیمای شبکه اترک در ایام‏ ماه‏ مبارک رمضان هر سحر تا اذان‏ صبح همراه با روزه‏ داران ‏است و شامل آیتم های مختلف و متناسب مانند :آرم و وله ، کلام مجری (گفتارهای ادبی و عارفانه) ، شب زنده داران ( معرفی مشاغل شبانه که در طول سحرگاهان ماه رمضان مشغول کار هستند ) ، سحر خوانی (استفاده از مداحان سراسر استان به تفکیک هر شهر به صورت زنده)، پزشکی (آداب غذا خوردن در سحر)، دعای سحر (به شکل گرافیکی) ، آداب سحر(معرفی ادعیه ، احکام و...)،  گلشن راز( شرح دعای  ابو حمزه ثمالی) ، مناجات( مناجاتهای‏آوازی با غزلهای عارفانه شاعران در برنامه به صورت ضبطی) ، باکس  اذان صبح  ( شامل اذان ،نماز ،دعا و شرح دعای روز ) می باشد.
همچنین جزءخوانی قرآن کریم نیز که درشبستان امام زاده سید عباس (ع) بجنورد ومصلی شهرستان اسفراین با حضور قاریان و حافظان کشوری و استانی با استقبال گرم مردم برگزارمی‏شود ، در ایام مبارک ماه رمضان از شبکه استانی اترک پخش می‏گردد. جزءخوانی در30 برنامه 60 دقیقه ای به تهیه‏کنندگی محمداسپیگی هر روز ساعت 17 از سیمای مرکز خراسان شمالی به روی آنتن می رود. 

Loading the player...
سال تولید: 1398
عوامل تولید:

-