Skip to Content

پایتخت آجیلی خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده می‌کند

پایتخت آجیلی خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده می‌کند

پایتخت آجیلی خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده می‌کند

معاون فرماندار فاروج خواستار فراهم شدن زمینه لازم برای استقبال از مسافران نوروزی و ایجاد تسهیلات در ساعات حضور مسافران در این شهرستان شد.

سیاح در جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی گفت: با ارزیابی عملکرد ستاد طی سال گذشته برای برطرف شدن مشکلات و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان نیاز است زمینه لازم برای استقبال از مسافران نوروزی و ایجاد تسهیلات در ساعات حضور مسافران در شهرستان مهیا شود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در شهرستان افزود: جاذبه‌های گردشگری شهرستان و قرار داشتن در مسیر عبور زائران رضوی، شهرستان فاروج را از موقعیت خاصی برخوردار کرده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع در ایام نوروز باید در دستور کار دستگاه‌های فرهنگی و خدمات رسان قرار گیرد، ادامه داد: در نوروز گذشته حدود 15 میلیون نفر از شهرستان عبور کردند که باید تدابیری برای خدمات رسانی هر چه بهتر و اسکان مسافران در این ایام  اندیشیده شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری فاروج نیز در این جلسه گفت: این شهرستان در اذهان عمومی به عنوان دارالعلماء و  پایتخت آجیل ایران شناخته شده است و باید برنامه‌هایی در شأن آن برگزار شود.

مجید سعیدیان ایجاد چادر عشایری برای عرضه محصولات محلی و همچنین اسکان مسافران نوروزی با همکاری ادارات را از جمله برنامه‌های دیگر ستاد خدمات سفر دانست.

منبع : ایسنا