سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

پاسخ - نمایش محتوای صدا

 

 

پاسخ

پاسخ

 

مهم‌ترین مسئولیت مردم در برابر حاکمیت، زیر نظر گرفتن رفتار و جهت گیری‌های مدیران است به گونه‌ای که اگر نقاط ضعفی در حاکمیت مشاهده کردند به آنان هشدار داده و آنان را متوجه آثار سوء برخی از عملکردها و جهت‌گیری‌های منفی‌شان کنند.

در خصوص مسئولیت مسئولان همین بس که حضرت علی (ع) بارها به کارگزاران تذکر می‌دهد که مقام و حکومت، لقمه چربی نیست، بلکه امانتی است که باید جوابگوی آن بود و به گفته یکی از مسئولان، درنظام اسلامی مسئولیت ریاست نیست بلکه مسئولیت است و هر چه قدر مسئولیت خطیرتر، وظیفه و تکلیف مسئولان سنگین‌تر و بیشتر است.

حضرت علی (ع) در نامه 67 نهج‌البلاغه یکی از وظایف حاکم را این می‌داند که بدون هیچ واسطه‌ای به سخنان و شکایات مردم گوش فرا دهد و به آنها رسیدگی کند.

ایشان فرموده‌اند: «و برای مراجعه‌کنندگان، زمانی را قرار بده که شخصا به امور آنها رسیدگی کنی. برای آنها مجلسی قرار بده که عمومی باشد و در آن برای خداوند تواضع کنی و لشکریان و یارانت را از آن مجلس دور ساز، تا هر کس بدون ترس و لکنت صحبت کند».

ایجاد یک فضای گفت‌وگو بین صاحب‌نظران، کارشناسان و مسئولان برای روشن شدن مسائل جامعه لازم است و این فضای کارشناسی، علمی و منطقی در بیان دیدگاه‌های مختلف می‌تواند تا حدودی برای مردم و مسئولان مفید باشد.

برنامه پاسخ تولید صدای استانی خراسان شمالی است که همه روزه  ساعت 9 بصورت زنده و ومستقیم از صدای شبکه اترک پخش می شود.

این برنامه سعی دارد تا به سوالات و پرسشهای مردمی از طریق ارتباط با مسئولان و طرح مشکلات و معضلات استان  پاسخ داده شود . رعایت عدالت و نقد منصفانه رویکرد اصلی این برنامه می باشد.

برنامه پاسخ هر هفته موضوعات و مسائل یکی از شهرستانهای استان را مطابق با جدول زمانبندی مورد بررسی قرار داده و نظرات مردم و سوالات آنها را پخش می نماید.

عوامل برنامه :

تهیه کنندگان : جواد اسکندری ، علی اکبر رضوانی

گویندگان: جواد اسکندری ، علی اکبر رضوانی

صدابردار: محسن مهربد