سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پرداخت بیمه بیکاری کرونایی به چهار هزار ۶۰۰ کارگر خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

پرداخت بیمه بیکاری کرونایی به چهار هزار ۶۰۰ کارگر خراسان شمالی


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی ،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: براساس آمار چهار هزار و ۶۰۳ کارگر واحد‌های تولیدی، صنعتی و صنفی بیمه بیکاری کرونایی دریافت کردند.
حسن نوری افزود: به طور میانگین به هر یک از این کارگران ۱۱ تا ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مستمری بیمه بیکاری کرونایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت کردند.
وی اضافه کرد: اکثر این کارگران به طور میانگین دو تا سه ماه براساس دستورالعمل‌های ابلاغی این حداقل مستمری را در طول دوران بیکاری کرونایی در قالب کمک‌های معیشتی دریافت کردند و تعدادی نیز همچنان این مقرری را دریافت می‌کنند.
به گفته نوری اکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۷۶ درصد این کارگران نیز با رعایت شیوه‌های بهداشتی تدوینی از سوی وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا به محل اصلی کارشان برگشتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهمیه ابلاغی تسهیلات کرونایی به استان را حدود ۹۷۷ میلیارد ریال اعلام کردو گفت: در مجموع به هشت هزار واحد آسیب دیده حدود ۷۷۰ میلیارد یال تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.
با همه گیری ویروس کرونا ۱۵۴ بنگاه تولیدی و اکثر واحد‌های صنفی و صنایع حداقل به مدت ۶۰ روز به تعطیلی رفتند و تا تدوین شیوه نامه بهداشتی برگشت کار به این واحد‌ها خسارت مالی زیادی وارد شد.
در خراسان شمالی حدود ۱۲۰ هزار کارگر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.