سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی، اولویت است - نمایش محتوی خبر

 

 

پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی، اولویت است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی؛ حجت الاسلام جعفری رییس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان در برنامه انتخابات رصد شبکه اترک گفت: انتخابات ریاست جمهوری مهمترین انتخابات کشور است چرا که موجب انتخاب ریاست قوه مجریه و بازویی اجرایی نظام است.

رئیس کل دادگستری استان افزود: انتخابات ۱۴۰۰ بسیار حساس تر است و باید سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت حداکثری را در پی داشته باشد و در 3 مرحله قبل، حین و پس از انتخابات، ستاد پیشگیری از انتخابات نظارت و برخورد می شود.


رییس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان گفت: پیشگیری، از اولویت ها باید باشد چرا که اکثر جرائم به علت نا آگاهی است که می شود با تذکر و ارشاد جلوگیری شود.
انتخابات نیاز به شور و هیجان دارد اما باید مراقبت شود این هیجان از حدود خارج نشود .

جعفری گفت: یکی از مصادیق مهم مجرمانه در انتخابات، استفاده از بیت المال، امکانات ، تجهیزات و منابع دولتی است، به هر اندازه، چه برای ادارات دولتی یا نهادهای وابسته دولتی که از منابع و بودجه و امکانات دولتی استفاده می کند.
 او از مردم خواست اگر‌ تخلفی مشاهده کردند با دادگستری در میان بگذارند چرا که مردم نقش اساسی در این بخش دارند.

رئیس کل دادگستری استان افزود: تعهد می کنم کمتر از ۴۸ ساعت در دستور کار قرار دهیم. دادگستری خراسان شمالی شعبه خاص این موضوع را تعیین کرده و پرونده های انتخاباتی خارج از نوبت بررسی می شود.