Skip to Content

کشاوزان و دامداران مانه و سملقانی بیش از ۹ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

کشاوزان و دامداران مانه و سملقانی بیش از ۹ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

کشاوزان و دامداران مانه و سملقانی بیش از ۹ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مدیر کمیته امدادشهرستان  مانه و سلقان گفت: امسال بیش از ٩ میلیارد ریال زکات از ٣٣ روستای شهرستان مانه و سملقان جمع آوری شده است.

به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان،مهدی برزکار، اظهارکرد: یکی از رویکردهای کمیته امداد در جمع آوری زکات کمک به محرومان است و این نهاد در تلاش است با فرهنگ سازی این واجب الهی در بین روستاییان، فقر ومحرومیت را از بین ببرد.

وی عنوان کرد: امسال ۶۰ درصد از زکات برای محرومان و تامین معیشت و کمک به درمان آنان هزینه و ۴۰ درصد هم برای ساخت نیاز های عمرانی هر روستا هزینه می شود، شش مورد مسجد هم از محل منابع زکات در این شهرستان احداث و تکمیل شده است.

برزکار با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۶٧۰ نفر از دانشجویان ودانش آموزان از خدمات متنوع این نهاد بهره مند هستند، گفت: پرداخت کمک هزینه تحصیلی، برگزاری کلاس های تقویتی، اعزام به اردو و ارائه مشاوره تحصیلی و بهره مندی از طرح محسنین و اکرام ایتام از جمله خدمات به این دانش آموزان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال  ۱۹ مددجوی تحت حمایت این نهاد از خدمت سربازی معاف شده اند، گفت: معافیت  چهار مددجوی دیگر هم در دست اقدام است که تا پایان سال اجرا می شود.

برزکار مشمولان این طرح را خانواده هایی که سرپرست شان فوت کرده اند، زنان مطلقه و خانواده های از کار افتاده عنوان و تاکید کرد: البته این طرح برای  این خانواده ها زمانی اجرایی می شود که از تاریخ تحت حمایت آن‌ها شش ماه گذشته باشد.

برزکار یکی از خدمات اساسی کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده های تحت حمایت را ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به فرزندان مددجو در طول سال تحصیلی عنوان کرد ، افزود: کمیته امداد همچنین خدمات ویژه ای به دانش آموزان و دانشجویان نخبه در زمینه های تحصیلی، قرآنی، هنری و ورزشی ارائه می‌کند.

منبع : ایسنا