سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کمتر از یک هفته تا روز سرنوشت - نمایش محتوی خبر

 

 

کمتر از یک هفته تا روز سرنوشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی دفتر تقویم خورشیدی به ۲۸ خردادماه، نزدیک و نزدیک‌تر شد. مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، مهیای برگزاری یک جشن باشکوه هستند.

مردم خراسان شمالی همپای دیگر آحاد ملت، آماده می‌شوند تا مدیریت جامعه کوچکتر محلی و بزرگتر ملی خود را به شایستگان بسپارند و در راه تشخیص این افرادِ دارای صلاحیت،  اطلاعات خود را  از منابع مختلف کسب می‌کنند.

۲۶ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا در استان فعالیت می‌کنند.

افزایش ۱۰ درصدی تعداد شعب اخذ رای، الکترونیکی شدن انتخابات در شهر‌های بجنورد و شیروان، افزایش مدت زمان رای گیری، تدارک نرم افزار کاربردی شعبه یاب و استقرار ناظران بهداشتی در شعب اخذ رای از جمله تمهیدات برای برگزاری پرشور و توام با سلامت انتخابات، در استانی است که رتبه چهارم مشارکت کشور را در دور قبلی انتخابات، کسب کرده است.

درست شش روز دیگر، مردم ۲۴ شهر و ۷۴۷ نقطه روستایی و عشایری خراسان شمالی، پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا برای انتخاب دو هزار و ۴۴۹ عضو شورا‌های اسلامی و همین طور، رئیس جمهور آینده خود تصمیم بگیرند.