سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

کولاک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کولاک

Loading the player...

بشر در تمام مراحل زندگي خويش همواره نيازمند دوستي با ديگران است؛ نوجوانان و جوانان نيز در اين سنين، به گروه همسالان، علاقه بيشتري پيدا مي كنند، با آنان روابطي دوستانه و صميمانه برقرار مي سازند و دوست دارند بيشتر اوقاتشان را با آنان بگذرانند. گاه، اين علاقه و دوستي تا مرحله عشق ورزيدن پيش مي رود: آن ها به همسالان خود پناه مي برند، چون مشكلاتي مشابه دارند، با يكديگر انس مي گيرند و بلكه رفتارشان نيز در يكديگر تأثير مي گذارد.
بنابر اين انتخاب دوست در اين دوران، از اهميت زيادي برخوردار است. چه اين كه سعادت و خوشبختي نيز در معاشرت و دوستي با مردم بزرگوار است. پيامبر گرامي اسلام ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ فرموده است: «سعادتمند ترين مردم كسي است كه با مردم بزرگوار معاشرت و دوستي نمايد» لذا لازم است والدين در انتخاب دوست و حدود دوستي فرزندان خود را ياري نمايند.
توصيه اي كه مي توان در اين باره به والدين نمود، اين است كه نبايد احساسات فرد را در اين سنين، نسبت به دوستانش لكه دار كرد. گو اين كه استفاده مثبت از دوستان او در حل مشكلات، كمك بسيار خوبي نيز مي تواند باشد. امام علي ـ عليه السلام ـ از چنين روشي براي نجات كودكي كه مي خواست خودش را از پشت بام پرت كند، استفاده كرد و فرمود: برويد يكي از همسالان و همبازي هاي او را بياوريد تا بسوي او باز آيد و از پرت شدن نجات يابد.

برنامه کولاک در روزهای زوج در ساعت 18 و تکرار آن در روزهای فرد از شبکه اترک پخش می شود . این برنامه با ایجاد روحیه و نشاط در جوانان وبررسی مشکلات جوانان تولید می شود. شامل آیتم های ( گزارش ، طنز ، گفتو با جوان موفق استان ، نماهنگ ، کارشناس و ... ) می باشد.

عوامل برنامه:

تهیه کننده : عبدالله بیاتی

گوینده : حکمت شیردل

گزارشگر : نور محمد یزدانی