سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

یاریگران زندگی در اترک - نمایش محتوی خبر

 

 

یاریگران زندگی در اترک

 به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، هدف این  برنامه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ، پیشگیری ، آموزش و درمان در مورد عواقب استفاده از مواد مخدر  و ایجاد امید برای ترک اعتیاد می باشد.

«یاریگران زندگی» در هرقسمت به صورت مستند به چگونگی بازگشت به زندگی افرادی که در گذشته دچاراعتیاد به موادمخدر بوده و سالها از آن رنج می برده اند و اکنون با کمک خانواده، دوستان و اراده خود از اعتیاد نجات پیدا کرده و به جامعه بازگشته اند می پردازد و درگفتگو با کارشناسان و روانشناسان حوزه سلامت ، نظامی و انتظامی نظرات آنان را در خصوص موضوع برنامه ‌جویا می شود تا ضمن اطلاع رسانی و آگاهی ، تجلی بخش شعار نجات یک معتاد نجات فرد نیست بلکه نجات جامعه است نیز باشد. همچنین موضوع آسیب شناسی فرد معتاد به مواد مخدر ، معرفی افراد درمان شده و فعالیتهای موفق اقتصادی آنها و بعضا کارآفرینی و تولیدات آنان را مورد بررسی قرار می دهد.

نجات یافته ،موسیقی تصویر ،هشدار ،حضور بین جوانان ، این زندگی نیست ، گزارش مردمی ، معرفی کتاب و مجلات ویژه راه های ترک اعتیاد و... از دیگر بخش های برنامه است که به تهیه کنندگی سجاد اسدی جمعه ها بعد از اخبار ساعت 20:00 به مدت 20 دقیقه از سیمای اترک پخش می شود.