سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

یک سوم گروه هدف خراسان شمالی واکسن زدند - نمایش محتوی خبر

 

 

یک سوم گروه هدف خراسان شمالی واکسن زدند

دانلود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در نشست کمیته نظارت و ارزیابی عملکرد ستاد مقابله با کرونای استان گفت: ۲۵۶هزار و ۷۴۵دوز واکس وارد استان شده و تا دیروز ۲۵۵هزار و ۸۴۵دوز آن، توزیع شده است.

افشین دلشاد افزود: برای شهریور و مهرماه ۳۰میلیون دوز واکسن وارد کشور خواهد شد و هفته ای، یک میلیون واکسن برکت توزیع خواهد شد.

وی گفت: ۳۲ممیز هفت دهم درصدِ افراد بالای ۱۸سال واکسن را دریافت کرده اند و از میانگین کشوری، دو درصد بالاتر هستیم.

 (۲۹ممیز پنج دهم درصد جمعیت روستایی و 35درصد جمعیت شهری استان واکسن را دریافت کردند)

دلشاد با اشاره به دریافت واکسن و تعهد برای تزریق به سه گروه گفت: ابتدا کسانی که دوز اول را دریافت کردند، دسته دوم افرادی که پیامک دریافت کرده اند و گروه سوم، مشاغل هستند.

جانشین فرمانده سپاه جوادالائمه استان در امور اقشار  هم از ایجاد سامانه ناصر در دو بخش حمایتی و درمانی از شنبه هفته پیش رو خبر داد و گفت: افراد مبتلا به کرونا در صورت نیازمند بودن در زمینه درمان و معیشت، می توانند از حمایت سپاه برخوردار شوند.

سرهنگ حاتمی افزود: ۱۹تیم درمان در منزل برای تزریق و تحویل دارو و ۴۲۰تیم حمایتی برای خرید مایحتاج فرد بیمار با هزینه خود بیمار و در صورت نیازمندبودن با بسته های معیشتی فعالیت خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هم گفت: استفاده موادمخدر همچون تریاک، شیره و هروئین، درد بیماران را تسکین و به ظاهر مداوا می کند در حالیکه بیماری از داخل بیشتر می شود.

دکتر هاشمی افزود: دارو و سرم در استان به انداره نیاز موجود است و روز گذشته ۲۵هزار سرم توزیع شد.