سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

۵۰ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت می‌شود/ استفاده از ماسک الزامی است - نمایش محتوی خبر

 

 

۵۰ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت می‌شود/ استفاده از ماسک الزامی است

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ۵۰ درصد از تست‌هایی که در مراکز نمونه گیری گرفته می‌شود، مثبت است.
فیض الله برزگر گفت: همه شهرستان‌ها یک مرکز برای اخذ تست کرونا فعال هستند و در بجنورد علاوه بر مرکز امام علی (ع)، درمانگاه سپاه، نیروی انتظامی و هلال احمر نیز تست می گیرند.
برزگر با تاکید بر اینکه همه افراد دز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند، افزود: ۴۲۰ مرکز تجمیعی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت تحت پوشش این دانشگاه پذیرای مردم برای تکمیل واکسیناسیون و تزریق دز یادآور است.
وی گفت: ایمنی واکسن، ایمنی موقت است و مادام‌العمر نخواهد بود، بنابراین با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در سراسر کشور، از افرادی که ۶ ماه از تزریق واکسن آن‌ها گذشته است، تقاضا داریم برای تزریق دوز یادآور اقدام کنند.
برزگر اضافه کرد: علاوه بر تزریق واکسن مردم نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات توجه کنند.

هم‌استانی‌ها می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا در روز‌های غیرتعطیل از ساعت ۷ الی ۱۳:۳۰ به نزدیک‌ترین مرکز جامع خدمات سلامت محل زندگی خود مراجعه کنند.

هم اکنون دو شهرستان بجنورد و شیروان قرمز، راز و جرگلان و جاجرم زرد و مابقی شهرستان‌ها نارنجی هستند.