سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

۶فوتی و ۵۱بستری کرونا در خراسان شمالی - نمایش محتوی خبر

 

 

۶فوتی و ۵۱بستری کرونا در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: از دیروز تا ظهر امروز با بستری شدن ۵۱بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان شمار بستری‌ها در استان به ۲۹۱نفر رسید.

دکتر سیداحمد هاشمی افزود: در این مدت ۶هم استانی را هم از دست دادیم.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی هنوز در وضعیت نارنجی است گفت: با شیوع ویروس جهش یافته هندی، اگر پایبندی به شیوه نامه ها، کم شود باید منتظر پیک پنجم باشیم.

استاندار خراسان شمالی هم در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا گفت: دانشگاه علوم پزشکی ۲۴ ساعت فرصت دارد تا افراد گروه سنی را که باید واکسینه شوند شناسایی کند و تزریق واکسن انجام شود.

محمدعلی شجاعی افزود: تزریق واکسن انتخابی نیست و افراد نمی‌توانند از تزریق واکسن امتناع کنند.

تا هفته آینده گروه‌های سنی ۸۰ سال به بالا در استان باید واکسینه شوند و در صورت واکسینه نشدن با فرمانداران و بخشداران حوزه برخورد می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به آغاز واکسیناسیون ۷۰ سال به بالا در  استان  همزمان با سراسر کشور گفت: ۴۰هزار و ۷۰۰ دوز واکسن وارد استان شده است و کمبودی برای واکسن در استان نداریم.

هاشمی افزود: چهار شهرستان خراسان شمالی شامل بجنورد، مانه و سملقان، شیروان و اسفراین، همچنان در وضعیت نارنجی هستند. همچنین شهرستان‌های راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و فاروج در وضعیت زرد قرار دارند.