سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۴ آبان ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل


در شب ولادت کریم اهل بیت (ع)، در مراسمی که به صورت زنده از شبکه استانی اترک پخش شد، جشن گلریزان برای آزادی ۹۶ زندانی جرائم غیرعمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان شمالی ، جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خراسان شمالی در شب میلاد کریم اهل بیت، امام حسن (ع) برگزار و شش میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال کمک خیّران و نیکوکاران جذب شد.
همچنین از محل کمک‌های خیران از جمله چاوشی یکی از هنرمندان، ۱۴زندانی جرایم غیرعمد با بدهی ۳۱۰میلیون تومان، آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده باز گشتند.

دراین مراسم که به طور زنده از سیمای شبکه استانی اترک پخش شد، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفتپارسال ۲۷۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های این استان با کمک ستاد دیه و نیکوکاران استان آزاد شدند.
عبدالرحیم گرجی افزود: این مددجویان از محل کمک‌های خیران، تسهیلات قرض الحسنه، اخذ تخفیف از شاکیان و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم به، از زندان‌های خراسان شمالی آزاد شدند.
وی گفت: اکنون ۹۶ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی حدود ۱۸ میلیارد تومان در زندان‌های استان محبوسند و در ماه مبارک رمضان چشم امید به خیران و جشن گلریزان دارند.
حجت السلام اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این مراسم، برگزاری جشن‌های گلریزان را از آثار ماندگار شهید اسدالله لاجوردی دانست و گفت: در طول این چهار دهه، از محل جشن‌های گلریزان تعداد زیادی از زندانیان جرایم غیر عمد از زندان‌های کشور آزاد شدند.

حمید قربانی جم مدیرکل شبکه اترک نیز بر استفاده از ظرفیت های شبکه استانی برای انجام امور عام المنفعه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد تاکید کرد.


 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ